Moniuškos skverelyje, prie fontano Gitenio Umbraso sukurta ypatinga plytelė „Obuoliukas“, simbolizuoja įsimylėjėlių pasimatymų vietą. Skulptorius grindinio plytelėje pavaizdavo obuolio ir širdies simbolius, primenančius Biblijoje įamžintą Adomo ir Ievos pasimatymą rojuje – meilės legendą bei žmonijos ir jos gyvenimo Žemėje pradžią.

Ši plytelė – tai tik viena iš autoriaus sumanymo dalių. Tokios plytelės turėjo atsirasti dešimtyje Vilniaus vietų, kuriose įvairiais istoriniais laikotarpiais (tarpukariu, sovietmečiu ir kt.) buvo populiaru skirti pasimatymus. G. Umbrasas savo darbais norėjo priminti meilės svarbą tiems, kurie galbūt per daug skuba gyventi, pamiršdami šį gražų jausmą.

Plytelė Obuoliukas
Nuotr.: VilniusGo.lt

Šios plytelės sukūrimą inicijavo bei reikiamas lėšas surinko į Aktyvųjį kultūros trikampį susibūrę Vilniaus mokytojų namai, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, šv. Kotrynos bažnyčia.

Menininkas G. Umbrasas taip pat sukūrė Vilniaus Katedros aikštėje esančią mozaika puoštą plytelę „Stebuklas“. Apie šią plytelę jau sklando legendos, tikima jos magiška, laimę lemiančia galia.

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist