Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Paplaujos tiltas

Tai XIX a. pabaigos tiltas per Vilnią. Jungia Paupio ir Aukštaičių gatves. Metalinis santvarinis. Tilto ilgis – 20, 25 m. pagrindinės laikančiosios konstrukcijos – dvi plieninės 1, 90 aukščio santvaros. Tilto paklotas susideda iš monolitinės 0, 20 m. storio gelžbetonio plokštės, 0, 05 – 0, 10 m storio nuolydžio plokštės, hidroizoliacinės ir 0, 06 m. storio asfaltbetonio dangos. Mediniai šaligatviai įrengti ant gembių, pritvirtintų prie santvarų išorinių pusių. Važiuojamosios dalies plotis 4, 68 m, šaligatvių – po vieną metrą.

Užupį su Paplauja jungiantis medinis tiltas čia buvo pastatytas XVIII a. apie 1880 metus buvo baigtas statyti metalinis tiltas. Jo metalines konstrukcijas pagamino Varšuvos Lilpopo, Rau ir Ko firmos įmonė. Apie 1955 metus padarytas kapitalinis remontas. Buvo pašalintos visos važiuojamosios dalies medinės konstrukcijos, uždėtas naujas paklotas. 1996 metais tiltas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą.

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
joo

Tik neduokit cmasiui kist jo purvinu ranku prie Vilniaus

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button