Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: „Paparčio žiedas“

2009 m. rugsėjo 17 d. Naujininkų viešojo transporto žiedo pievelėje pastatyta Europos kultūros sostinės metams sukurta nerūdijančio plieno skulptūra skulptūra „Paparčio žiedas“, kurios autorius Darius Bražiūnas siekė, kad kūrinys simboliškai atvertų miesto vartus atvykstantiems ir linkėtų sėkmės išvykstantiems žmonėms (siejasi su senųjų pakelės koplytstulpių tema).

Skulptūros medžiaga – metalas – simbolizuoja pramoninį ir technologinį aspektą, kuris gajus šiame rajone – čia susikerta tarpusavyje prasilenkiančių traukinių maršrutai, virš galvos sklando lėktuvai, o gatvės atlaiko didelius transporto srautus, o formai panaudotas besiskleidžiančio paparčio motyvas – vidinę jėgą. Literatūrinė metafora „Paparčio žiedas“ leidžia akcentuoti iš amžių glūdumos mus pasiekusius sakmes, padavimus apie žmogiškos laimės paieškas ir taip aktualizuoti Lietuvos vardo paminėjimą tūkstantmečio kontekste.

Dariaus ir Girėno gatvei, kuri buvo pagrindinė jungtis tarp oro uosto ir miesto, skirtingos valdžios suteikdavo vis kitokius pavadinimus, tik, žinoma, jie buvo susiję su skrydžiais: pirmoje sovietmečio pusėje ji vadinta Aerodromo, o tarpukariu lenkai ją vadino lakūnų F. Žwirkos ir S. Wiguros gatve. Iki atsirandant oro uostui (pirmasis reguliarus civilinis skrydis įvyko 1932 m., nors vokiečiai Kirtimų laukus naudojo skrydžiams dar per Pirmąjį pasaulinį karą), gatvė vadinta Rodūnios traktu. Šiandieninis oro uosto adresas Rodūnios kelias 10a primena istoriškai susiklosčiusią gatvės kryptį.

 

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button