Cemachas Šabadas gimė 1864 m. vasario 5 d. namuose, kurie iki Antrojo pasaulinio karo buvo Mėsinių gatvėje. Naujas namas pastatytas 2007 m. pagal archyve išlikusius brėžinius. C. Šabadas gimė ir mirė Vilniuje, baigė medicinos mokslus Maskvos universitete (1889), dalyvavo žydų švietimo, kultūros, labdaros organizacijų veikloje, buvo vienas iš JIVO įkūrėjų, žydų bendruomenės vadovas, miesto tarybos narys, Lenkijos senatorius. Mirė 1935 metais.

Daktaras Šabadas paliko didelį įspūdį rašytojui ir vertėjui Kornėjui Čiukovskiui, kuris buvo Vilniuje 1912 m. su literatūros paskaitomis, vėliau, 1920 m. atvežė savo tuberkulioze sergančią dukterį parodyti gydytojui. K. Čiukovskis parašė rusišką variantą Hju Loftingo pasakos „Daktaras Dolitlis“, pavadinęs jį „Daktaru Aiskauda“, kuris išpopuliarėjo Rusijoje. Tiesa, ši versija nėra neabejotina, literatūrologo Kęstučio Urbos nuomone, K. Čiukovskio sekimas H. Loftingu beveik pažodinis.

Skulptoriaus Romo Kvinto skulptūra, vaizduojanti seną daktarą, bendraujantį su mergaite, laikančią ant rankų kačiuką atidaryta visuomenei 2007 m. gegužės 16 d. Mėsinių ir Dysnos gatvių kampe Litvakų fondo iniciatyva ir lėšomis.

Informaciją parengė: Valdas Selenis,VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.