Neatrastas Vilnius

Vienas mylimiausių paminklų Vilniuje – Daktarui Aiskaudai

Cemachas Šabadas gimė 1864 m. vasario 5 d. namuose, kurie iki Antrojo pasaulinio karo buvo Mėsinių gatvėje. Naujas namas pastatytas 2007 m. pagal archyve išlikusius brėžinius. C. Šabadas gimė ir mirė Vilniuje, baigė medicinos mokslus Maskvos universitete (1889), dalyvavo žydų švietimo, kultūros, labdaros organizacijų veikloje, buvo vienas iš JIVO įkūrėjų, žydų bendruomenės vadovas, miesto tarybos narys, Lenkijos senatorius. Mirė 1935 metais.

Daktaras Šabadas paliko didelį įspūdį rašytojui ir vertėjui Kornėjui Čiukovskiui, kuris buvo Vilniuje 1912 m. su literatūros paskaitomis, vėliau, 1920 m. atvežė savo tuberkulioze sergančią dukterį parodyti gydytojui. K. Čiukovskis parašė rusišką variantą Hju Loftingo pasakos „Daktaras Dolitlis“, pavadinęs jį „Daktaru Aiskauda“, kuris išpopuliarėjo Rusijoje. Tiesa, ši versija nėra neabejotina, literatūrologo Kęstučio Urbos nuomone, K. Čiukovskio sekimas H. Loftingu beveik pažodinis.

Skulptoriaus Romo Kvinto skulptūra, vaizduojanti seną daktarą, bendraujantį su mergaite, laikančią ant rankų kačiuką atidaryta visuomenei 2007 m. gegužės 16 d. Mėsinių ir Dysnos gatvių kampe Litvakų fondo iniciatyva ir lėšomis.

 

Informaciją parengė: Valdas Selenis,VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Blaivas diedas
Blaivas diedas
6 mėnesius

Romas Kvintas gaila, jau reikia sakyti- buvo vienas iš beveik ant vienos rankos pirštų suskaičiuojamų rimtų Lietuvos skulptorių, o kas toliau ? Ką pasakys dailės akademija, tiksliau ką gali parodyti ?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button