Mykolas Kleopas Oginskis – vienas iš garsios didikų Oginskių giminės atstovų. M. K. Oginskis buvo daugeliu talentų pasižymėjusi asmenybė: politikas, diplomatas, Abiejų Tautų Respublikos Seimo narys, Vilniaus universiteto mokslo tarybos garbės narys, Lietuvos sukilėlių Vyriausybės, Lietuvos tautinės aukščiausiosios tarybos narys, socialinių reformų idėjų puoselėtojas, memuarų rašytojas, kompozitorius. Jis aktyviai dalyvavo politinėje, valstybės valdymo, švietimo, socialinių reformų srityse, ypač baudžiavos panaikinimo, kultūros prieinamumo didinimo ir visuomenės kūrybiškumo skatinimo.

Andrius Oginskis, Mykolo Kleopo tėvas, pasirūpino muzikiniu sūnaus auklėjimu. Į rūmus jis pakvietė kompozitorių Jozefą Kozlovskį, taip pat garsų italų smuikininką G. B. Viotti, vėliau Dž. Jarnovičių, kuris buvo žymiųjų V. A. Mocarto, J. Haidno amžininkas. Svarbiausiu savo gyvenimo rūpesčiu M. K. Oginskis laikė valstybinę ir visuomeninę veiklą bei politiką. Seimas 2015-uosius buvo paskelbęs M. K. Oginskio metais. 2016 m sausio 24 d., tarsi vainikuojant Oginskio metus K. Sirvydo skvere, Lenkijos ambasados iniciatyva atidengtas paminklas M. K. Oginskiui – grojantis multimedinis suoliukas su jo muzika. Ant suoliuko galima atsisėsti ir paspaudus mygtuką pasiklausyti M. K. Oginskio kūrinių, iš trumpo aprašymo sužinoti, kas buvo M. K. Oginskis, o nuskenavus ant suoliuko esančius fotokodus daugiau sužinoti apie rėmėjus.

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist