Maždaug 40 kilogramų sverianti skulptūra iš betono ir geležies eksponuojama ant Užupio meno inkubatoriaus fasado karnizo, virš galerijos „Galera”. 2010 m. pastatytos skulptūros autoriaus yra Artūras Makštutis-Maksimilianas. Skulptūrėlė yra projekto „Miesto istorijos“ dalis, o pačio projekto tikslas – atspindėti pagrindinius Vilniaus miesto istorijos momentus ir ryškius personažus. Šis personažas kunigaikštis Vildaugas yra Stasys Urniežius, miręs 2015 m. Puikiai visiems pažįstamo vilniečio skulptūra – viena ranka spaudžia storą knygą, kita – iškelta virš galvos.

Du pirštai, simbolizuojantys pergalės ženklą. Skulptoriaus Artūro Makštučio-Maksimiliano skulptūroje S.Urniežius, arba kunigaikštis Vildaugas, vaizduojamas rėkiantis. Tokį jį dažniausiai ir buvo galima sutikti Pilies ar kitoje Senamiesčio gatvėje. Skulptūros autorius tvirtino, kad S.Urniežiaus atvaizdavimas yra tik kunigaikščio Vildaugo idėjos išraiškos būdas, o ne paminklas jam pačiam. Šis sumanymas įkūnija du personažus: kunigaikštį Vildaugą, gyvenusį anais laikais, ir jo reprezentantą S.Urniežių iš dabartinės Pilies gatvės. Kasdienybėje įprasta matyti S.Urniežių su neatskiriamais ir iš karto atpažįstamais atributais: skrybėle, pypke, knyga, alaus buteliu ir visiems gerai žinomu jo atliekamu kūriniu – „Amerika, Amerika”.

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.