MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Kino teatras „Lazdynai“
Nuotr.: Ieva Čičirkaitė
Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Kino teatras „Lazdynai“

Prie Laisvės pr. ir Erfurto g. sankryžos stovi prekybos centras, o anksčiau čia veikė kino teatras „Lazdynai“.

Šeštajame dešimtmetyje dešiniajame Neries krante esančias kalvas nuspręsta urbanizuoti. Vilniuje sėkmingai statėsi Žirmūnų mikrorajonas, o statyboms einant į pabaigą pradėta ruoštis ir Lazdynų rajono statyboms. Pirmieji naujakuriai į Lazdynus atsikraustė 1969 m., kai čia dar buvo statomas baseinas, poliklinika, ir kultūrinis atributas – kino teatras. Kol šio kino teatro nebuvo į Lazdynus atvažiuodavo mobilusis kino teatras, prikabintas prie ZIL markės sunkvežimio.

Kino teatras „Lazdynai“

Pagal rajone pasižymėjusio architekto Česlovo Mazūro projektą pastatytas 600 vietų kino teatras „Lazdynai“ duris atvėrė 1974 m., o pirmas rodytas filmas buvo skirtas jauniesiems darbininkams ir vadinosi „Stipriau už mane“. Šiame kino teatre dažnai vykdavo liaudies meistrų parodos, kino festivalis, atsiradus VHS kasetėms įrengta 80 vietų salė jų peržiūrai, o vėliau atsirado net žaidimų automatų. „Lazdynų“  kino teatras turėjo neoficialų filialą dabartinėje Viršuliškių vidurinėje mokykloje, nes aktų salėje mokiniams buvo sukami „Lazdynuose“ rodomi filmai, mokykla turėjo visą filmams rodyti skirtą įrangą, o bilietas kainuodavo po 10 kap.

Kino teatras veikė iki 1993 m., o po uždarymo čia ėmėsi kurtis įvairios nedidelės parduotuvės, originalaus interjero praktiškai neišliko. Šiuo metu kino teatro pastate veikia parduotuvė „Aibė“.

Kino teatras „Lazdynai“

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Aldona Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Aldona
Skaitytojas
Aldona

Teatras reikalingas koncertams, spektakliams, kultūriniams renginiams, užsiėmimams. Atlikėjas turi būti pakylėtas virš gatvių ir smuklių kultūros.

Panašūs pranešimai

(Ne)atrastas Vilnius: Paminklas krepšiniui

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Seniausia alaus mini darykla restoranas „Būsi Trečias“

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Universiteto klinikų namas

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Jono Meko Skersvėjis

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Restoranas „Dainava“

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Kavinės „Pas Rudnickį“, „Birutė“, „Literatų svetainė“

VilniusGo.lt

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika