Antrojo pasaulinio karo metais Vilniuje „Ostland“ filmų bendrovė ketino pastatyti keletą medinės konstrukcijos kino teatrų. Jie buvo surinkti Vokietijoje, Vilniuje buvo tik pakloti pamatai ir vėliau, atvežus medinius pastatus, stogai padengti čerpėmis. Iš Vokietijos atgabenta kino aparatūra ir kėdės. Tai buvo trumpalaikio naudojimo kino teatrai numatyti veikti 8-10 metų, okupacinės valdžios statomi Vilniuje ir Minske. 1943 m. birželį vienas jų „Soldatenkino“ pradėtas rengti Sodų ir Stoties gatvių kampe, kitas – „Helios“ – Gedimino gatvės 17 ir 19 nr. Numatyta, kad abu kino teatrai turės per 400 vietų. 1944 m. rugsėjo 16 d. paremontuotas kino teatras buvo atidarytas jau sovietų užimtame Vilniuje. Pavadinimas nebuvo pakeistas. Kino teatras tapo jaunimo susitikimų vieta.

Nors planuota prie kino teatro pristatyti mūrinį vestibiulį, 1957 m. dėl priešgaisrinės saugos reikalavimų neatitikimo ir greta statomo gyvenamojo pastato, „Helios“ buvo išmontuotas, jo dalys sunumeruotos ir pergabentos į naują vietą – Žemuosius Panerius ir pavadintas „Paneriais“ veikė trumpai 1961– 1963 m. Dabar čia veikia prekybos centras „Iki“.

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist