Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Kino teatras „Aušra“

Buvusiame Visų Šventųjų karmelitų vienuolyno ūkiniame pastate, kuriame iki tol veikė tabako fabrikas 1938 m. sausio 23 d.  atidarytas ir parapijos kunigo palaimintas kino teatras turėjo vienyti bendruomenę, pritraukti jaunimą. Po mišių Visų Šventųjų bažnyčioje sekmadieniais kunigas kviesdavo pasižiūrėti dorovingą kiną. Po Antrojo pasaulinio karo buvo sumūrytas fasadinis įėjimas, virš kurio iki 1954 m. Buvo pakabinamas Stalino portretas.

Kino teatre mėgo lankytis romų bendruomenė. Per visą sovietmetį kino teatre buvo ypatingai populiarus 1951 m. pastatytas indų režisieriaus ir aktoriaus Radžo Kapūro filmas „Valkata“. Nuo 1985 metų kino teatrui pradėjus vadovauti Vytautui Baršiui, turėjusiame ryšių SSRS kino filmų platinimo agentūroje „Prokate“ Maskvoje filmų repertuaras pasidarė įvairesnis, tarptautiškesnis. Kartais buvo kviečiami aktoriai, vaidinę demonstruojamuose filmuose. Šeštadieniais ir sekmadieniais buvo rodomi filmai anglų kalba.

Kino teatras veikė iki 1995 metais.

 

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button