Neatrastas Vilnius

Antrojo pasaulinio karo palikimas Vilniuje: išlikusios kulkų žymės namo sienoje

1939 m. rugsėjo 1-ąją parasidėjęs Antrasis pasaulinis karas pasiekė ir Vilnių. Iki karo pabaigos valdžia mieste keitėsi penkis kartus, o pats miestas nuolat bombarduotas. Labiausiai Vilnius nukentėjo 1944-ųjų liepos viduryje, Raudonajai armijai peržengus Lietuvos sieną, nuo gatvės mūšių trukusių penkias paras.

Nustatyta, kad karas suniokojo 34,1 proc. senamiesčio pastatų ir smarkiai sumažino bendrą miesto gyvenamąjį plotą. Kai kurios Vilniaus vietos nepataisytos iki šiol, kaip pavyzdžiui – kulkų paliktos žymės vidinėje Pylimo g. 20 namo pusėje. Yra ir eksponatais paverstos, kulkų suvarpytos Bokšto g. 16 sienos plotai. Taip pat kulkų ir skeveldrų žymės aiškiai pastebimos ant 1878 m. statyto pirklio Abrahamo Šuro viešbučio sienos. Skeveldrų paliktų žymių itin daug atkarpoje tarp P. Cvirkos skvero ir Lukiškių aikštės. Jos aiškiai matomos Pamėnkalnio g. 2, 4, 23 ir Gedimino pr. namų sienose.

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tadas
Tadas
8 mėnesius

Patikslinimas, kad miesto svečiams ar gyventojams eitų rasti sušaudytas sienas:

1878 m. statyto pirklio Abrahamo Šuro viešbučio sienos – tai Geležinkelio g.1 namas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button