Visais laikais žmonės sirgo ir jiems gydyti buvo reikalingi vaistai, todėl vaistinės ir vaistininkai visada užėmė svarbią vietą visuomenės gyvenime. Pirmosios vaistinės Lietuvoje pradėjo kurtis XVI amžiuje. 1510 m. Didysis Lietuvos kunigaikštis Žygimantas Senasis skyrė lėšų nupirkti žemės sklypą Vilniuje, kuriame visuomenės labui turėjo būti pastatyta vaistinė. Įsteigus Vilniuje universitetą 1579 metais, prie jo buvo įsteigta ir vaistinė. Žinoma, kad 1777 m. buvo įsteigta vieša dominikonų vienuolyno vaistinė, iki tol buvusi vaistinė buvo skirta tik vienuoliams.

Didžiosios g. 39 vitrinoje, kaip spėjama dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, patupdyta didelė sniego baltumo porcelianinė gulbė buvo tapusi vienu iš Vilniaus simbolių. Atsirado ji tuomet kai šiame namo kampe įsikūrė vaistininko Jono Rodowicziaus vaistinė „Pod Labędziem“ („Po gulbe“ arba tiesiog „Gulbė“). Ši vaistinė buvo laikoma pačia seniausia veikiančia Vilniaus vaistine, įkurta 1777 m. vasario 27 d. „Gulbės“ vaistinę galima kildinti iš dominikonų vienuolyno vaistinės. XIX a. viduryje vienuolyno nuomojamose patalpose veikė V. Savickio vaistinė „Po saule“. O 1820 m. mirus savininkui vaistinę paveldėjo našlė Anna Zeidler. 1846 m. jos vedėju tapo provizorius, Vilniaus medicinos draugijos narys Ludwikas Zeidleris, po kelerių metų perkėlęs ją į Aušros g. 2 namą ir pavadinęs „Gulbe“. 1909 m. jo sūnus Josefas Zeidleris pardavė vaistinę provizoriui J. Rodowicziui, kuris 1934-aisiais perkėlė ją į gretimą namą Aušros Vartų g. 4, kuris vėliau sudegė. Tad 1938 m. vaistinė perkelta į kitoje gatvės pusėje stovėjusį namą – Didžioji g. 39.

Deja po remonto 2007 m. čia įsikūrė batų parduotuvė.

Informaciją parengė: VilniusGO.lt 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su daugiau nei 500 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė neapsiriboja tik gerai žinomomis vietomis, bet supažindina ir su kitais ne mažiau svarbiais, tačiau mažiau žinomais objektais, esančiais toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  galite atsisiųsti iš Google Play ir AppStore.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist