MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Bernardinų tiltas
Nuotr.: VilniusGo.lt
Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: Bernardinų tiltas

Tai XIX a. pabaigos tiltas per Vilnią. Metalinis, santvarinis. Jungia Malūnų ir Maironio gatves. Tilto ilgis 18,07 m. pagrindinės laikančiosios konstrukcijos – keturios plieninės dvitėjinio skerspjūvio kniedytos sijos. Jų aukštis 1, 42 m. Tilto paklotas susideda iš surenkamųjų gelžbetoninių plokščių, hidroizoliacinio sluoksnio, 0, 03 m storio apsauginio betono sluoksnio ir 0, 05 m storio asfaltbetonio dangos. Nuo XVI a. čia buvo statomi mediniai tiltai, kadangi šalia buvo bernardinų moterų ir vyrų vienuolynai ir Bernardinų bažnyčia, visi jie buvo vadinami bernardinų tiltais.

XIX a. pradžioje tiltas buvo visai sukiužęs, todėl apie 1838 metus pastatytas naujas medinis tiltas ant mūrinių atramų. 1866 metais jis oficialiai pavadintas Jekaterinos vardu, tačiau šis pavadinimas neprigijo. XIX .a pabaigoje oficialiai buvo vadinamas Aleksandro tiltu. 1877 metais miesto dūma paskelbė varžytines dviejų metalinių tiltų per Vilnią, tarp jų ir šioje vietoje, statybai. Metalinis tiltas buvo baigtas statyti apie 1880 metus. Apie 1956 metus tiltas rekonstruotas, pašalinti mediniai elementai ir pakeista danga.

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Neatrastas Vilnius: Ribiškių pėsčiųjų trasa/pažintinis takas

VilniusGo.lt

Neatrastas Vilnius: Tibeto skveras

VilniusGo.lt

Neatrastas Vilnius: Mineralų muziejus

VilniusGo.lt

Neatrastas Vilnius: Trinapolis – Trinitorių vienuolynas (bažnyčia)

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Zalkindo prekybos centras

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Kino teatras „Helios“

VilniusGo.lt

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika