Neatrastas Vilnius

Populiariausi Vilniaus paplūdimiai: Balžio (Bildžių) ežeras

Iš viso Lietuvoje telkšo apie 2830 ežerų, kurių plotas didesnis nei 5 ha. Dar apie 3100 – mažesnių. Vilniaus mieste yra net 18, keturi iš jų yra – bevardžiai. Dalį Vilniaus ežerų galima pasiekti visuomeniniu transportu.

Vilniaus miesto šiaurės rytinėje dalyje, 2 km į rytus nuo Antavilių, apsuptas gražaus pušyno, mėlynuoja Balžio ežeras, dar kartais vadinamas Bildžių. Jo ilgis – 0,8 km, plotis – iki 0,4 km. Giliausia Balžio ežero vieta siekia net 27,1 m, tad šis ežeras įeina į 80 Lietuvos ežerų, kurie gilesni nei 20 m. Ežero dubuo rininės kilmės. Krantai aukšti, sausi, miškingi (supa pušynas). Šiaurės vakaruose išteka upokšnis į Skarbelio ežerą (Neries baseinas), pietuose upeliu jungiasi su Juodžio ežeru.

Tarybiniais metais Balžio pakrantėje veikė profilaktoriumai, pionierių stovyklos. Ežeras yra nedidelis, tačiau patogiomis, smėliu ir pievų apklotu padengtomis pakrantėmis. Todėl Balžio ežeras yra mėgstama vilniečių poilsio ir pramogų vieta, ypač vasarą. Šiaurinėje pakrantėje vasarą veikia vandens slidinėjimo trasa. Ežere gausu žuvies, veisiasi vandens paukščiai (didžiosios, kuoduotosios antys). Ežerėvardis kildinamas nuo žodžio balžas („blaivus, giedras, mėlynas“).

 
Nuotr.: Ieva Čičirkaitė, VilniusGo.lt
Balžio I paplūdimas
Balžio I paplūdimas
Balžio II paplūdimys
Balžio II paplūdimys

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su daugiau nei 500 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė neapsiriboja tik gerai žinomomis vietomis, bet supažindina ir su kitais ne mažiau svarbiais, tačiau mažiau žinomais objektais, esančiais toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  galite atsisiųsti iš Google Play ir AppStore.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
24 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vms zombiai
Vms zombiai
3 mėnesius

Gėlužis puiki vieta rinktis bomzams ir pigaus alaus mėgėjams, ta vieta taip ir atrodo, normaliam žmogui ten ne vieta

mufas
mufas
3 mėnesius

Vilniaus valdziaTiek gyresi kad irengs Giluzio papludymi bet po ju atliktu darbu vaizdas tragiskas atrodo kaip pigiu matiarialu chaotiskas kratinys jokios hatmonijos su gamta smeliomant zoles primete akiringu suoliuku betkaip betkur pristate .jokios vizijos jokio praktiskumo

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button