Antakalnio kapinės, anksčiau žinomos, kaip Karių kapinės – 1809 m. įkurtos Antakalnio rytinėje dalyje, kalvotame pušyne, netoli nuo nedidelių gatvelių ir gyvenamųjų namų. Jų plotas 15,60 ha.

XVII−XVIII a. tai buvo visai nuošali vieta, miškas, priklausęs patiems įtakingiausiems to meto didikams − Sapiegoms. Iš pradžių buvo skirtingi plotai, skirti pasauliečiams, kariams, našlaičiams ir Pirmojo pasaulinio karo dalyviams laidoti. Vėliau susiformavo vientisos kapinės.

Prestižinėmis laikomos Antakalnio kapinės yra suskirstytos kvartalais. 25-asis kvartalas vadinamas Menininkų kalneliu. Antakalnio kapinių Menininkų kalnelis – išskirtinė laidojimo vieta, nuo XX a. pabaigos priglaudusi daugybę rašytojų, dailininkų, aktorių, muzikantų.

Nuotr.: Ieva Čičirkaitė, VilniusGo.lt

Pradžia buvo šioje kapinių dalyje 1964 m. palaidoto skulptoriaus Juozo Mikėno kapas. Vėliau netoli jo, žemumoje ir ant kalvelės, buvo palaidoti rašytojas Augustinas Gricius, operos dainininkė Elena Čiudakova, dailininkas Stasys Krasauskas, rašytoja Ieva Simonaitytė, poetas Paulius Širvys, kompozitorius Eduardas Balsys.   

Pastaraisiais metais Menininkų kalnelyje atgulė nemažai šios kartos menininkų: poetas Justinas Marcinkevičius, kompozitorius Gintautas Abarius, kino režisierius Arūnas Žebriūnas, aktoriai Vytautas Šapranauskas, Antanas Šurna. Menininkų kalnelyje iškilo ir Jordanijoje mirusio humoro laidos „Dviračio šou“ kūrėjo Gintaro Ruplėno kapavietės kauburėlis. Šalia anksčiau mirusios savo žmonos Onos ten palaidotas ir aktorius Donatas Banionis. Ir sąrašas tęsiasi.

Menininkų kalnelyje kasdien apsilanko įvairių žmonių: vieni ateina aplankyti ar sutvarkyti artimųjų kapų, kiti – kaip į muziejų po atviru dangumi. Gerbėjai atneša gėlių ant savo mėgstamų aktorių ar dainininkų kapų, kiti – pasižvalgyti į antkapius, kurie išsiskiria originalumu, netradiciškumu. Be to, pavaikščiojus po Menininkų kalnelį galima plačiau susipažinti su šalies meno ar literatūros istorija.’

Nuotr.: Ieva Čičirkaitė, VilniusGo.lt

Informaciją parengė: VilniusGO.lt 

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su daugiau nei 500 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė neapsiriboja tik gerai žinomomis vietomis, bet supažindina ir su kitais ne mažiau svarbiais, tačiau mažiau žinomais objektais, esančiais toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  galite atsisiųsti iš Google Play ir AppStore.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist