MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Alumnato drambliukai
Nuotr.: VilniusGo.lt
Neatrastas Vilnius

(Ne)atrastas Vilnius: „Alumnato drambliukai“

Vilniaus senamiesčio mažosios architektūros elementas, skulptūra „Alumanto drambliukai“, stovinti nuošaliame Senamiesčio kiemelyje, iš kurio matyti prezidentūros kiemas – tai Vytenio Jankūno, Dailės instituto (dabar Vilniaus dailės akademija) absolvento diplominis darbas, sukurtas dar 1985 m. Jam vadovavo žymus skulptorius profesorius Gediminas Jokūbonis.

Iš balto cemento sukurta skulptūra su juodo marmuro inkrustacija vaizduoja šachmatų lentą ant drambliukų galvų. Tuo metu gretimame pastate veikė šachmatininkų klubas, jis ir užsakė skulptoriui sukurti lauko šachmatų staliuką.

Dabar Vilniaus arkivyskupijos kurijai priklausančiame sklype stovintys drambliukai, aplink įsikūrusių architektų firmų darbuotojų ir Arkivyskupijos surinktomis lėšomis  prieš kelis metus buvo restauruoti. Tačiau skulptūra pagaminta iš nepatvarios, vyraujančioms oro sąlygoms medžiagos, tad greitai dėvisi.

Informaciją parengė: VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Nuotr.: VilniusGo.ltNuotr.: VilniusGo.ltNuotr.: VilniusGo.ltNuotr.: VilniusGo.lt

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

(Ne)atrastas Vilnius: Paminklas krepšiniui

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Seniausia alaus mini darykla restoranas „Būsi Trečias“

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Universiteto klinikų namas

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Jono Meko Skersvėjis

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Kino teatras „Lazdynai“

VilniusGo.lt

(Ne)atrastas Vilnius: Restoranas „Dainava“

VilniusGo.lt

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika