Hirošima buvo pirmasis miestas, ant kurio 1945 m. rugpjūčio 6 d. buvo užmesta atominė bomba. 75 procentai Hirošimos miesto gyventojų tuo metu gyveno tankiai apstatytame miesto centre, o tai sudaro apie 350 tūkst. civilių gyventojų. Hirošima buvo stambi Japonijos kariuomenės tiekimo ir logistikos bazė, tarnavusi ir kaip komunikacijos centras bei karių surinkimo ir paskirstymo vieta.

Bomba vardu „Mažylis“ sprogo 250 metrų aukštyje virš žemės, sunaikindama 12 kvadratinių kilometrų teritoriją. Žuvo maždaug 80 000 žmonių, ir buvo smarkiai nusiaubta 80 % miesto teritorijos. Per keletą kitų mėnesių dar maždaug 60 000 žmonių mirė nuo sužeidimų ar apsinuodijimo radiacija. Nuo 1945 m. dar keli tūkstančiai Hirošimos bombardavimo aukų mirė nuo bombos sukeltų ligų.

2010 metais gegužės 28 dieną Čijunės Sugiharos sakurų parke, netoli Baltojo tilto, atidengtas „Akmuo taikai“ – paminklinis akmuo Hirosimos aukoms atminti (architektė Dalia Bakšienė). Lietuvai paminklą padovanojo 1991 metais įsikūrusi Hirosimos draugija „Akmuo taikai“, skatinanti veikti taikos labui. Paminkle įmontuota granitinė tramvajaus grindinio plytelė, išlikusi po Hirosimą suniokojusio sprogimo. Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje dalyvavo Japonijos ambasadorė Lietuvoje J. E. Miyoko Akashi, Hirosimos draugijos „Akmuo taikai“ pirmininkas Michio Umemoto, Prezidentės patarėja Virginija Būdienė, Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Japonija grupės, Užsienio reikalų ministerijos, užsienio valstybių diplomatinių atstovybių ir kultūros centru Lietuvoje, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro atstovai.

Hirosimos draugija „Akmuo taikai“, įsikūrusi 1991 metais, siekia skatinti viso pasaulio žmones veikti taikos labui. Nuo to laiko jau 105 pasaulio valstybės savo žemėje „priglaudė“ granito akmenis, kurie atominės bombos sprogimo metu buvo grindinio po tramvajaus bėgiais dalimi.

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist