Neatrastas Vilnius

Gedimino prospekto pažiba: akiniuota šuns skulptūra

2007 metais skulptorius Eimantas Ludavičius sukūrė dobermanų veislės šuns skulptūrą, kuri įkurdinta Gedimino prospekte. Toje vietoje anksčiau buvo įmonė „Mineraliniai vandenys“, kuri įsigijo įsigijo menininko Svajūno Kižio 1994 m. apsiginto diplominio darbo „Didaktika“ instaliacijos dalį – natūralaus dydžio dobermanų veislės šuns skulptūrą, kuri buvo pagaminta pagal paties Svajūno dobermano modelį ir pastatė ją prie įėjimo kaip sargybinį. Dėl bandymų skulptūrą pavogti ji buvo prirakinta grandine, tačiau vagys ją vis vien pavogė.

2006 m. toje vietoje įsikūręs optikos salonas  „Optic City“ pasiūlė E. Ludavičiui sukurti kokią nors puošybos detalę interjerui. Skulptorius sumanė susieti šios vietos praeitį su dabartimi ir taip atsirado bronzinis akiniuotas dobermanas. Skulptūra sukurta pagal gyvą prototipą. Skulptūra „Šuo“ turi gerbėjų ir netgi savo profilį „Facebook‘e“. Skulptūra atspindi dešimto dešimtmečio Lietuvos aktualijas, kai Lietuvoje vyravo permainų laikas, kapitalizmas, maištingi treninguoti skustagalviai ir jų augintiniai dobermanai arba pitbuliai. Skulptūra išmontuota 2016 m. spalio mėnesį, optikos salonui išsikrausčius iš patalpų. Visuomenėje kilus susidomėjimui, kur ji dingo, skulptorius Eimantas Ludavičius pažadėjo iš išsaugotų trafaretų nulieti naują ir padovanoti miestui.

2017 m. spalį skulptūros kopija grąžinta į senąją vietą.

 

Informaciją parengė: Valdas Selenis, VilniusGO.lt

Mobilioji aplikacija „VilniusGO“ supažindina su 300 kultūrinių, istorinių ir gamtinių Vilniaus miesto objektų. Programėlė apsiriboja ne tik gerai žinomais objektais, bet populiarina ir kitus ne mažiau svarbius, tačiau  mažiau žinomus objektus, esančius toliau nuo miesto centro. Mobiliąją programėlę „VilniusGO“  gali atsisiųsti iš Google Play ir iTunes.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Blaivas diedas

Jei skulptūra turi savo vietą, o skulptorius rankas, tuomet viskas baigiasi gerai

Rita

Daugiau panasiu skulpturu.Jos pakelia nuotaika ir nieko nesupriesina.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button