Visi žinome Užupio angelą, Kudirkos paminklą Gedimino prospekte, kaip gi be Žaliojo tilto skulptūrų, kurios skatina diskusijas ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje. Tai žymiausios Vilniaus skulptūros, tačiau pati sostinė pilna ir mažiau žinomų tačiau mielų ir šiltų skulptūrų, kurios skirtos menininkams, diplomatams, svarbių įvykių paminėjimui ir pan. Lietuvos sostinė nuo seno buvo multikonfesinis miestas, kuriame susikerta daugybė kultūrų, kuriame užaugo ne viena pasaulinio garso asmenybė, todėl ir mažiau žinomos Vilniaus skulptūros skirtos įvairiausiems Vilniuje gimusiems, užaugusiems ar dirbusiems žmonėms, kurie žinomesni už Lietuvos ribų. Taigi šį kartą pasivaikščiokim po Vilniaus senamiestį ir suraskime, kam teko garbė būti įamžintam mūsų nuostabios sostinės gatvelėse, skersgatviuose ar kiemeliuose, o tuo pačiu ir patiems geriau susipažinti su vienu įstabiausių senamiesčiu visoje Europoje.

Pažintį pradėsime nuo tragiško likimo muzikanto, kurio atminimą Vilniuje įamžino jo atminimą – Frank Zappa. Jo biustas yra įkurdintas K. Kalinausko gatvėje prie Centro poliklinikos. Memorialas pasislėpęs nuo pagrindinės gatvės, todėl prie jo galima ramiai pailsėti ir pasišnekučiuoti su draugais.

Visiškai šalia vos už kelių šimtų metrų Mindaugo ir J. Basanavičiaus sankryžoje stovi mažas mažas berniukas, kuris skirtas vienam žymiausių XXa. prancūzų rašytojui, publicistui, pilotui ir šiaip šauniam vilniečiui Romain Gary, kurio 100-asias gimimo metines minėjome praėjusiais metais.

Toliau maršrutas driekiasi per Pylimo gatvę ir pasiekiame vieną linksmiausių ir įdomiausiųskulptūrų Vilniuje, ogi „Margutį“ vilniečių tiesiog vadinamą „Kiaušiniu“, patogioje ir matomoje vietoje pastatytas „Kiaušinis“ patraukia ir miestiečių ir miesto svečių akis, todėl lankantis Vilniuje būtina aplankyti ir šv. Velykų simbolį.

Keliaujant toliau į senamiesčio gilumą ir einant link Halės turgaus galime sutikti dvi viena šalia kitos esančias skulptūras skirtas lietuvių ir ukrainiečių rašytojams. Arklių gatvėje šalia ISM universiteto yra įsikūrusi Lazdynų Pelėda ir visai šalia jos Tarasas Ševčenka, abi asmenybės tikrai nusipelnė vietos Vilniaus senamiesčio skveruose ir gatvėse.

Po susitikimo su rašytoja ir poetu keliaujam į vieną aktyviausiai lankomų Vilniaus gatvių – Vokiečių gatvę ir randame ten paminklą skirtą… Barborai Radvilaitei. Dauguma iš mūsų esame pro  ją nors kartą praėję, prabėgę skubomis, tačiau ne visi pagalvodavo,  kad skulptūra skirta vienai iš žymiausių moterų Lietuvos istorijoje atminti.

Visai šalia ,Mėsinių gatvėje, įsitaisęs su vaiku stovi „Daktaras Aiskauda“. Šio žymaus personažo prototipas yra žydas daktaras Cemachas Šabadas, dar vienas iškilus vilnietis, geriau žinomas už Lietuvos ribų, tačiau tikrai nusipelnęs savo darbais vietos ir mūsų miesto istorijoje.

Straipsnio “Atraskite senamiestį iš naujo – senamiesčio mažosios skulptūros” 2 dalis bus publikuojama kitą savaitę 🙂

Straipsnio autorius: Simonas Jurkštaitis

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog Vilniaus oro uostui būtų suteiktas M. K. Čiurlionio vardas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist