Vilniaus istorija

Kaip keitėsi Gedimino pilies bokšto vėliava

Jėgą galima demonstruoti ne tik kumščiais, bet ir miesto panoramoje. Geriausias pavyzdys – tai Gedimino pilies bokšto vėliava. Ji visiems aiškiai signalizuoja, kam priklauso Vilnius – Lietuvos sostinė.

Tradicija kabinti vėliavą Gedimino pilies bokšte kaip galios simbolį prasideda 1858 metais, kai Rusijos imperatorius pritarė Vilniaus generalgubernatoriaus Vladimiro Nazimovo siūlymui Vilniaus tvirtovės vėliavą perkelti nuo Plikojo (Trijų Kryžių) kalno ant Gedimino pilies bokšto.

Archyvuose yra išlikęs 1863-03-20 d. brėžinys, vaizduojantis bokštą su Rusijos imperijos vėliava. Vis dėlto XIX – XX a. pradžios fotografijose nei Vilniaus tvirtovės, nei Rusijos imperijos vėliavos ant bokšto nesimato. Greičiausiai, jos ten visai nebuvo arba ji būdavo iškeliama tik labai retomis progomis.

 

Kaizerinės okupacijos metais (1914-1918) Gedimino bokšte vėliava pradeda plevėsuoti nuolat. Deja, tai buvo Antrojo Reicho vėliava.

Lietuvos Tarybai patvirtinus trispalvę, Gedimino bokšte ją norėta jau iškelti 1918 m. gegužę, tačiau kaizerinė valdžia leido ją kabinti tik žemiau kaizerinės Vokietijos vėliavos. Toks pasiūlymas lietuvių netenkino.

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button