Istorijos kadras

Iš Vilniaus istorijos: didžiausia sostinėje čiuožykla veikė Seimo vietoje

Šiemet vilniečiai ir miesto svečiai pačiuožinėti gali nueiti į čiuožyklą prie Baltojo tilto arba į Vingio parką. Po Antrojo pasaulinio karo miesto gyventojai irgi galėdavo džiaugtis čiuožyklomis, o didžiausia buvo įsikūrusi dabartinio Seimo vietoje.

Sovietmečiu, gyventojai čiuožyklas dažnai įrengdavo tiesiog daugiabučių kiemuose. Tačiau pamirštas faktas yra toks, kad Vilniuje žiemomis tuo metu veikdavo net trys oficialios čiuožyklos: Rotušės aikštėje, Vingio parke, o didžiausia veikė dabartinio Seimo vietoje.

Seimo pastatų vietoje tuomet buvo įsikūręs „Žalgirio“ jaunimo stadionas, kur ir būdavo įrenginėjama čiuožykla. Jaunimo stadionas veikė iki Seimo pastatų statybų.

 

,,Mes, Žvėryno vaikai, žiemą  mėgdavome eiti į čiuožyklą, kuri buvo dabartinių Seimo rūmų vietoje. Žiemos buvo tikros, šaltos  – čiuožyklą užliedavo, ji buvo apšviesta, grojo muzika, buvo galima išsinuomoti pačiūžas”, rašoma feisbuko puslapyje ,,Vilniaus miesto studija”.

Seimo čiuožykla veikdavo nuo rudens iki pavasario, o čiuožimas joje kainavo palyginamai nedaug – 15 kapeikų. Gyventojai galėjo atsinešti savo pačiūžas arba išsinuomoti jas vietoje. Nemokamai čiuožinėti galima buvo Vingio parke.

Primename, kad šiemet pirmą kartą prie Baltojo tilto iškilo didžiausia miesto čiuožykla. Daugiau informacijos galima rasti čia.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
29 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vaclovas
Vaclovas
17 dienas (-ų)

Išmislas geras, o atlikimas net tiems laikams nedailus, lyg kaimo lauko ar iš lenkmečio laikų.

Vaclovas
Vaclovas
16 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Dingo ankstesnės nuotraukos, tai reikalinga pridėti, jog atsiliepiu ne apie vaikų pasirodymą nuotraukoje, o apie čiuožyklos aplinką.

Puiku
Puiku
17 dienas (-ų)

Tik nesutinku dėl didžiausios.
Didžiausia čiuožykla – visas Vilnius šį rytą!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button