Po metų pertraukos grįžo „Vilniaus geriausieji 2022″ apdovanojimai. Šiais apdovanojimais norima pažymėti išskirtinius, neakivaizdinius bei naujus metų įvykius, įmones, vietas ir projektus. Šiemet  savo kandidatūras nominacijoms galės teikti patys miesto gyventojai.

Šiemet apdovanojimai bus skirti 6 kategorijose: „Metų debiutas 2022”, „Geriausia(s) restoranas/kavinė/baras 2022″, „Metų vilnietis 2022″, „Geriausias projektas 2022″, „Metų įspūdis (įvykis) 2022″. Šeštą nominaciją skirs pati MadeinVilnius.lt redakcija.

NOMINACIJA: metų įspūdis (įvykis) 2022

Šiandien pristatome jau trečiąja nominaciją „Metų įspūdis (renginys) 2022”. Į ja pretenduoja praeitų metų įsimintiniausi įvykiai, akcijos ir renginiai. Šiemet Vilniuje netrūko ir kontroversiškų renginių, kuriuos įtraukėme į šią nominaciją.

Remigijaus Šimašiaus knyga

Antrąją mero kadenciją baigiantis Remigijus Šimašius neseniai išleido knygą „Miestas ir meras”, kurioje rasime mero pokalbius žymiais politiniais veikėjais, žurnalistais, architektais ir kitais, su Vilniumi susijusiais asmenimis. Išleistoje knygoje skaitytojai suras turiningus ir gilius mero pokalbius su žmonėmis, kurie prisideda prie ateities miestų kūrimo. Mero išleista knyga jau spėjo tapti ne vienos diskusijos tema ir užsitarnavo tapti šių apdovanojimų nominante.

Petro Cvirkos paminklo nukėlimas

Ilgai vyko diskusija dėl sovietmečio veikėjo ir rašytojo Petro Cvirkos paminklo nukėlimo ir štai neseniai paminklas buvo nukeltas. Ilgiau nei 50 metų Vilniaus miesto centre stovėjęs paminklas jau nepuošia skvero greta dabartinių Pylimo ir Pamėnkalnio gatvių sankryžos. Skveras, likęs be paminklo, nuo šiol tarnauja vilniečiams: siekiama, kad ilgainiui jis taptų kultūrinių renginių ir laisvalaikio leidimo zona.

Grupės „BA.” koncertas Vingio parke

Birželį vykęs grupės „BA.” koncertas tapo skandalingu dėl triukšmo, kuris gyventojams neleido miegoti. Grupė Vingio parko estradoje nusprendė paminėti savo 10-ąjį jubiliejų. Koncertas džiugino ne visus – linksmybės užsitęsė ir baigėsi po vidurnakčio, kas neleido miegoti aplinkinių rajonų gyventojams. Kaip paaiškėjo, miestas išdavė grupei leidimą organizuoti koncertą, tačiau organizatoriai nusprendė nepaisyti vieno punkto ir leido trankią muziką tada, kada teoriškai to daryti negalima.

Rekordinė Kalėdų eglė

Šių metų Kalėdinė eglė gyventojams įsimins ilgam. Rekordinė eglės kaina – 250 tūkst. eurų – eglės įžiebimo temą iškėlė jau ankstyvą rudenį. Pagrindinės šalies žaliaskarės kaina išaugo dėl rekordinių elektros ir žmogiškųjų išteklių kainų bei kompozicijos, sukurtos specialiai Vilniaus 700-ojo gimtadienio proga. Eglės- torto tema iki įžiebimo dar ne kartą tapdavo dienos naujiena ir ne tik dėl kainos. Vykstant techniniams bandymams eglė buvo trumpam įžiebta, o gyventojai iš karto puolė kritikuoti parinktas spalvas. Būtent todėl šiųmetinė eglė kaunasi dėl šios nominacijos apdovanojimo.

Grupės „Maneskin” koncertas Vingio parke

Pernai metų Eurovizijos konkurso nugalėtojai grupė „Maneskin” svečiavosi Vilniuje, kur Vingio parke surengė energingą šou. Koncertą stebėjo dešimtys tūkstančių žiūrovų. Tai buvo vienintelis populiarios Italijos roko grupės koncertas Baltijos šalyse, kuris pretenduoja tapti įspūdingiausiu metų šou.

„Kruvinas” R. Meilutytės performansas

Lietuviai nuo karo Ukrainoje pradžios visokeriopai stengiasi padėti ir reiškia savo palaikymą ukrainiečiams. Vieną balandžio dieną plaukikė Rūta Meilutytė sudalyvavo performanse, kurio metu tvenkinys šalia Rusijos ambasados nusidažė raudonai, taip siunčiant karo agresorei simbolinę žinutę. Performanso organizatoriai nudažė tvekinį raudoną, kraujo spalva ir tuo pačiu nusiuntė žinutę dėl Ukrainoje kenčiančių žmonių. Olimpinės čempionės plaukimas per kraują simbolizavo nenutrūkstančias pastangas (iš)plaukti. ,,Swimming Through” idėją sugalvojo ir įgyvendino Berta Tilmantaitė, Neringa Rekašiūtė, Rūta Meilutytė ir Aurelija Urbanovičiūtė.

This poll has ended (since 1 month).

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

„Kruvinas” R. Meilutytės performansas
197 balsų (40.37%)
Petro Cvirkos paminklo nukėlimas
87 balsų (17.83%)
Grupės „Maneskin” koncertas Vingio parke
86 balsų (17.62%)
Rekordinė Kalėdų eglė
64 balsų (13.11%)
Grupės „BA.” koncertas Vingio parke
29 balsų (5.94%)
Remigijaus Šimašiaus knyga
25 balsų (5.12%)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.