Niekas neprilygsta atsipalaidavimui vėsų vakarą su puodeliu šiltos kavos ir ugnies židinyje. Tradiciškai maisto ruošimo vieta ir būdas šildyti namus, šiandieninis židinys yra labiau priedas nei būtinybė, bet tuo pačiu geidžiamas. Židiniai – saugi vieta laužui, uždegama, kad skleistų šviesą ir šilumą. Paprastai iš plytų arba akmenų pagamintas židinys, kuriame sulaikoma ugnis, kaminas dūmams ir nuodingoms dujoms pašalinti iš erdvės ir keletas kitų pagrindinių elementų.

Kaip veikia židinys. Jei prisimenate iš vidurinės mokyklos mokslų, karštis pakyla. Šį principą galite stebėti oro balione, kur šiluma ir dujos iš degiklio užpildo balioną, todėl jis kyla. Panašiai dūmtraukio dūmų kameroje kaupiasi įkaitusių dujų stulpelis, kuris vėliau ištraukia arba ištraukia daugiau šilumos iš žemiau esančios ugnies ir nukreipia ją į dūmtakį. Ši trauka yra pati svarbiausia židinio operacija, nes ji neleidžia dūmams ir dujoms tekėti iš jūsų namų. Židinio sauga seniems ir naujiems namams. Svarbiausias aspektas statant, remontuojant ar naudojant židinį yra saugumas. Prieš naudodami židinį naujai įsigytame būste, jį apžiūrėkite. Inspektorius pažiūrės, ar kaminas atitinka galiojančius statybos kodeksus. Senesniuose namuose inspektoriai dažnai randa per trumpus kaminus arba be įdėklų. Jei kaminas turi įdėklą, jie apžiūrės, ar jame nėra įtrūkimų, dėl kurių šiluma gali išeiti ir uždegti degias medžiagas, pvz., stogo santvaras. Inspektorius taip pat ieškos įtrūkimų skiedinyje ir plytose. Bet kokius įtrūkimus, didesnius nei ⅛ colio, reikia iš naujo užtaisyti (skiedinio pakeitimo procesas). Galiausiai jie norės įsitikinti, kad sklendė veikia tinkamai ir nėra korozijos požymių. Korozijos pažeista sklendė gali užšalti atidaryta arba uždaryta, todėl ji neveikia arba net iškristi.

Kai jūsų židinys bus patikrintas, nepamirškite jo prižiūrėti. Kiekvienais metais prieš mėgaudamiesi pirmąja ugnimi išvalykite kaminą arba paveskite jį išvalyti profesionalų. Kreozotas, kuris kaupiasi kamine, yra labai degus ir yra pagrindinė dūmtraukių gaisrų priežastis. Taip pat pasamdykite kvalifikuotą kaminkrėtį, kuris patikrins, ar jūsų dūmtraukyje nėra įtrūkimų. Remontuokite arba pakeiskite židinį. Jei turite nuspręsti, ar remontuoti kaminą ir židinį, ar pertvarkyti erdvę, reikia apsvarstyti keletą klausimų: Ar bandote išsaugoti istorinį namą? Ar norite jį naudoti malkoms deginti? Ar galite sau leisti remontą? Ar galite patys atlikti darbą? Kada samdyti profesionalą Šie projektai kelia saugos problemų ir reikalauja griežtai laikytis statybos taisyklių: pakeisti įtrūkusį dūmtakio kanalą, perstatyti sulūžusį skiedinį, pakeisti arba iš naujo nustatyti atsilaisvinusias ar sulūžusias plytas ir pridėti plytų sluoksnių į per trumpą kaminą. Jei nuspręsite patys įgyvendinti vieną iš šių projektų, prieš naudodami židinį būtinai patikrinkite savo darbą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist