Paslaugų centrų apdovanojimus kasmet skinantis Vilnius šią savaitę priima renginių ciklo „Shared Services and Outsourcing Week“ rudeninę sesiją. Tarptautinė konferencija, vykstanti rugsėjo 11–13 dienomis, pritraukė kelis šimtus svečių iš Lietuvos ir užsienio. Pranešimus skaitys apie 70 ekspertų iš tokių bendrovių, kaip „Siemens“, „Western Union“, „Danske Bank“, „Adidas“, „Discovery Communications“, „Booking.com“ ir GSK.

Auganti paslaugų centrų bendruomenė

Tai, kad Vilnius pasirinktas šiai konferencijai, nenustebins paslaugų centrų sektoriaus žinovų. Lietuvoje veikia daugiau negu 70 paslaugų centrų, įskaitant SEB, „Swedbank“, „Telia“, „Cognizant“, „Nasdaq“ ir „Booking.com“. Be to, Lietuvoje veikiantys paslaugų centrai atlieka kritiškai svarbų vaidmenį savo motininių įmonių verslo struktūroje. Pavyzdžiui, didžiausias visame pasaulyje „Western Union“ padalinys veikia būtent Lietuvoje: šiame centre dirba kone 2 000 žmonių arba beveik 20 proc. grupės darbuotojų. Šis centras ištisą parą aptarnauja klientus 34-iomis kalbomis. Kitas svarbus rinkos dalyvis „Danske Bank“, kurio Lietuvos komandoje yra daugiau kaip 2 500 žmonių, Vilniuje vysto programėlę „MobilePay“, kuria Danijoje kasdien pasinaudoja keli milijonai žmonių. Ir tai tik kelios sėkmės istorijos iš Lietuvos paslaugų centrų sektoriaus.

„Paslaugų centrų industrija buvo pirmoji, kuri patikėjo Lietuva, kai prieš dešimtmetį valstybė nusprendė, kad tiesioginių užsienio investicijų pritraukimas privalo būti vienu pagrindinių mūsų ekonomikos variklių. Tik vėliau paskui jas pasekė tyrimų ir vystymo padaliniai ir stambios gamybos investicijos. Lietuva jau turi sėkmės istorijų, kai bendrovė ateina planuodama sukurti 200 darbo vietų ir galų gale įdarbina 2000 darbuotojų. Taigi kasmet auganti ir vis sudėtingesnes funkcijas atliekanti paslaugų centrų industrija įgauna vis didesnę reikšmę Lietuvos ekonomikai“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Konferencijos programoje – vizitai, pranešimai ir diskusijos

Antradienį, rugsėjo 11 dieną, iš anksto užsiregistravę dalyviai galėjo dalyvauti ekskursijoje po vieną iš dviejų Vilniuje įsikūrusių paslaugų centrų – „Danske Bank“ arba „Western Union“. Trečiadienio rytą klausytojų laukia „Danske Bank“, P&G, „AstraZeneca“ ir „Warner Bros.“ atstovų paskaitos, o popiet bus galima rinktis dalyvauti trijose diskusijų sesijose šiomis temomis: lyderystė, finansai ir žmogiškieji ištekliai. Ketvirtadienį vyks diskusijos, pranešimus skaitys pasaulinio garso įmonių, įskaitant „Adidas“ ir „BT“, atstovai, be to, vyks balsavimas dėl didžiausio proveržio sektoriuje.

Didelis dėmesys Lietuvai

Nors pati konferencija yra tarptautinė, neabejotinai, didelis dėmesys yra skiriamas būtent Lietuvos paslaugų centrų industrijai. Pasak „Investuok Lietuvoje“ vadovo Manto Katino, tokio lygio konferencijos rengimas Lietuvoje ne tik byloja apie šalies paslaugų centrų industrijos brandą, bet ir padeda pristatyti Lietuvą įmonėms, kurios potencialiai svarstytų čia įsikurti.

„Gyvas vizitas potencialiam investuotojui yra geriausias būdas įvertinti galimybes steigtis kitoje šalyje. Konferencijos formatas yra geras, nes leidžia per kelias dienas iš pirmų lūpų išgirsti apie kolegų patirtis, o tuo pačiu iš vidaus pamatyti miestą ir jo verslo aplinką. Tikimės ateityje pritraukti dar daugiau panašaus kalibro konferencijų, kurios svarbios kitoms industrijoms“, – sako „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas.

Atskirą staigmeną konferencijoms dalyviams yra paruošusi Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“, pasiryžusi vienai iš dalyvaujančių įmonių „pralošti“ savaitės trukmės „darbostogas“.

„Tarptautiniai renginiai, vykstantys mieste, yra labai svarbūs verslo ekosistemos vystymui. Reikšminga  ne tik pritraukti tarptautinius renginius, bet ir atskleisti užsienio svečiams miesto privalumus. Todėl šio renginio dalyviams rodome ypatingą dėmesį pasiūlydami ne tik tradicines ekskursijas bei skrydį oro balionu, bet ir jau tarptautinių kompanijų puikiai įvertintą programą „Workation Vilnius“, – teigia Vilniaus miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros direktorė Inga Romanovskienė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist