Vilniaus rinka

Vilnius tapo pirmuoju miestu regione, pasirašiusiu sutartį su tarptautine nuomos platforma „Airbnb“

Vasario 1-ąją įsigalios sutartis tarp Vilniaus miesto ir vienos didžiausių pasaulio trumpalaikio apgyvendinimo rezervavimo platforma „Airbnb“. Pagal ją įmonė pradės automatiškai rinkti miesto turisto rinkliavą iš visų keliautojų, užsisakančių nakvynes sostinėje per šią platformą. Surinktas lėšas „Airbnb“ periodiškai perves Vilniaus miestui.

Tokią sutartį su „Airbnb“ Vilnius pasirašė pirmasis ne tik Baltijos šalyse, bet ir visame regione. Sutartis su šia nakvynių rezervavimo platforma yra pasirašę tokie Europos miestai kaip Amsterdamas, Lisabona, Portas.

Šis bendradarbiavimas naudingas vilniečiams, kurie turistams nuomoja būstus per „Airbnb“ platformą. Nuo šiol jiems nebeliks prievolės patiems rinkti, administruoti ir miestui pervesti turisto rinkliavos – visa tai atliks „Airbnb“ platforma.

 

Automatinis rinkliavos priskaičiavimas prie mokėjimo už būsto nuomą bus patogus ir turistams. Iki šiol per „Airbnb“ nakvynę Vilniuje išsinuomavę keliautojai per interneto platformą galėdavo sumokėti tik nuomos mokestį, o turisto rinkliavą jiems tekdavo dar kartą mokėti atvykus į miestą. Nuo vasario 1-osios jie abu mokėjimus galės atlikti vienu pavedimu.

„Naujoji sutartis Vilniui leis efektyviau surinkti turisto rinkliavą ir sparčiau gauti tikslesnę apgyvendinimo statistiką. Tokie tarptautiniai žaidėjai kaip „Airbnb“ yra svarbi pasaulinio turizmo sektoriaus dalis, todėl manome, kad užmegztas bendradarbiavimas padės užtikrinti tvaresnį ir efektyvesnį turizmo vystymą mieste,“ – teigia sostinės turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Turisto rinkliava Vilniuje renkama nuo 2018 m. liepos 1 d. iš visų apgyvendinimo paslaugomis pasinaudojusių svečių, ji siekia 1 eurą už nakvynę žmogui.

 

Preliminariais duomenimis, per praėjusius metus Vilniuje surinkta 1,878 mln. Eur turisto rinkliavos, iš jų 98 tūkst. Eur – iš privačių būstų savininkų. Surinktos lėšos skiriamos turizmo infrastruktūros plėtrai Vilniuje ir turistų pritraukimui į miestą: sostinė reklamuojama internetinėse kelionių rezervavimo platformose, pritraukiamos tarptautinės konferencijos, gerinamas tarptautinis susisiekimas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Herkus
Herkus
2 metus

Realiai, tai greitai nereikes to airbnb is viso zmones, nes Vilnius yra itin brangus miestas turistams ir naujoviu cia jokiu nera, nauju turistiniu objektu nera daroma, jau daug metu, savivaldybei i tai visiskai nusispjauti yra, turizmas merdi, nes kokia prasme zmonems leisti kosminius pinigus, uz apgailetina infrastruktura ? Vienintelis traukos centras ziema yra grazi Egle, daugiau, nieko naujo, zmones atvaziuoja po 5 metu pertraukos i Vilniu ir mato tas pacias apd1riskusias gatves, saligatvius isdauzytus, naujo ziureti praktiskai nieko nera… nes niekam tai neidomu…

Jonas
Jonas
2 metus
Atsakinėti į  Herkus

Žmogau tu su realybė susipykęs. Kada paskutini kartą buvai išvykęs iš Lietuvos??? Vakarų europos miestuose kainos pakilusios 50-80%, miestuose netvarka, nesvaru, daug pabėgėliu ir valkatu. Seniau Vokietijos miestuose būdavo švaru ir gražus. DB baisu. Grįžus į Vilnių čia tikras rojus.
Kiekvienas metasi turistu tik daugėja ir daugėja. Miestas tvarkosi. Viešbučių gausėja. O atvyksta dėl tos pačio dalyko: Senamiestis, Trakai, maistas, miškai, spa ir t.t.

Mažiau bambėk, o padėk miestui gražėti. Jei neturi ką veikti imk šluota į rankas ir varyk dirbti į tavo kalbamas apdriskusias gatves.

VLN
VLN
2 metus
Atsakinėti į  Herkus

😀 Iš kokio tu medžio iškritęs? Turistų srautas Vilniuje auga kasmet ir tai yra akivaizdu, net statistikų nereikia. Išeini į centrą sezono metu ir miestas pilnas turistų, viešbučių tinklai stato viešbučius vieną po kito, o tu prieš rašydamas komentarą, kad turizmas merdi pradžioj įsitikink ar ne savo sapną čia bandai aprašyt.

Mantelis
Mantelis
2 metus

Taip ir reike daryt, nes nuomininkai is sveciu pasiima o i Go Vilnius nesumoka

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button