Vilniaus rinka

Vilnius kurs duomenų ir kompetencijų centrą

Duomenų analize grįsti sprendimai gali atverti naujas galimybes miesto plėtrai ir verslams, todėl Vilniuje bus steigiamas didžiųjų duomenų ir kompetencijų centras. Centrą planuojama kurti savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ pagrindu, kuriai vadovauti pradeda atranką laimėjusi Rūta Klevėnė.

Pasak Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus, naujajai vadovei suformuota užduotis užtikrinti „Vilniaus planui“ nustatytą strateginę kryptį ir paspartinti pokyčius: mažinti projektavimo monopolį sostinėje paslaugas įsigyjant rinkoje, paruošti įstaigą duomenų centro kūrimui.

„Atviri duomenys, žemėlapiai, kuriais Vilnius noriai dalinasi, gali paskatinti steigtis startuolius, kurie spręstų miesto problemas. Taip pat susisteminti duomenys ir sutelktos kompetencijos padės darniau planuoti miesto plėtrą, spręsti problemas arba iš anksto jas numatyti“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

 

Duomenų ir kompetencijų centras bus kuriamas savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ infrastruktūros pagrindu.

„Vilniaus plane“ sieksiu įmonės veiklų išgryninimo, gerosios valdysenos praktikų diegimo. Vienas iš pirmųjų darbų bus įmonės strategijos sukūrimas ir nuoseklus pokyčių įgyvendinimas. „Vilniaus planas“ turi tapti miesto plėtros kompetencijų centru ir patikimu miesto plėtros partneriu savivaldybei, išmaniu miesto duomenų centru, padedančiu planuoti ne tik inžinerinės, bet ir socialinės infrastruktūros plėtrą“, – teigė naujoji įmonės vadovė R. Klevėnė.

R. Klevėnė yra įgijusi verslo vadybos magistro laipsnį Vytauto Didžiojo universitete, sukaupusi daugiau nei 10 metų vadovavimo patirtį: vadovavo konsultacinėms ir inžinerines paslaugas teikiančioms įmonėms, o pastaruosius dvejus metus ėjo Vilniaus metrologijos centro direktorės pareigas.

 

„Vilniaus plane“ šiuo metu dirba apie 100 darbuotojų, įmonėje sukauptas didelis inžinerinių kompetencijų potencialas. Įmonė rengia planavimo, techninių projektų dokumentus, prižiūri, kaip jie vykdomi, kuria ir prižiūri geografinės informacijos sistemas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button