Vilniaus rinka

Vilniuje – rekordinės investicijos transporto infrastruktūrai gerinti

2019-ųjų antrąjį pusmetį Vilnius pasitinka ne tik grandioziniais planais gerinti transporto infrastruktūrą, bet ir realiais darbais – savivaldybė perka 50 naujų žemagrindžių autobusų, miesto prieigose bus įrengtos elektromobilių greitojo įkrovimo stotelės, remontuojamos judriausios miesto gatvės, Šeškinėje nutiestas naujas takas dviratininkams bei pėstiesiems, Vilniaus oro uostas pateikė stulbinamus veiklos rodiklius, o jau metų pabaigoje prie jo turėtų atsirasti lėktuvų stebėjimo aikštelė.

Kaip jau skelbėme anksčiau, 2019-ųjų pirmasis pusmetis Vilniaus oro uostui buvo rekordinis: padaugėjo skrydžių krypčių, keleivių, aptarnauta daugiau skrydžių. Iš Vilniaus oro uosto daugiausia keleivių skrenda į Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Norvegiją, Italiją, Daniją bei Ukrainą. Susumavus bendrą Lietuvos oro uostų statistiką matyti, kad oro keliais 2019 m. pirmąjį pusmetį pervežta beveik 8 tūkst. t krovinių. Krovinių gabenimo oro keliais populiarumas auga: pavyzdžiui, krovinių pervežimas Norvegija-Lietuva arba Lietuva-Norvegija vykdomas jau nebe vien tik vilkikais. Apskritai, visi bendrieji Vilniaus oro uosto aviaciniai rodikliai – geresni nei pernai.

Netrukus miestiečiai važinėsis naujais autobusais

Dar viena iš naujienų, kuria neseniai dalijomės su portalo skaitytojais – bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ perka 50 naujų žemagrindžių autobusų. Primename kelis svarbiausius autobusų įsigijimo faktus:

 
  • Su MAN atstove – įmone „Adampolis“ – bendradarbiavimo sutartis pasirašyta iki 2023 m. pab.
  • Autobusai perkami pasinaudojus finansiniu lizingu.
  • Kaip numatyta sutartyje, autobusai bus naujausių modelių, pagaminti ne vėliau nei 2019 m., varomi suslėgtomis gamtinėmis dujomis.
  • Autobusuose įrengta 40 sėdimų ir 95 stovimos vietos, mažiausiai 1 vieta neįgaliesiems.
  • Planuojama, kad per 2019–2020 m. į Vilniaus gatves iš viso išriedės 135 nauji autobusai.

Bus įrengtos galingos elektromobilių įkrovimo prieigos

Jau kelerius metus Vilniuje įgyvendinamas darnaus judumo planas, o miestiečiai ir miesto svečiai raginami prisidėti prie oro taršos mieste mažinimo. Tad prie pat magistralinių kelių greitu metu turėtų atsirasti galingos elektromobilių įkrovimo aikštelės. Susisiekimo ministerija šiam projektui skyrė 231 tūkst. eurų iš Europos regioninės plėtros fondo. Pasak LR susisiekimo ministro Roko Masiulio, itin svarbu, kad kuo daugiau sostinės vairuotojų ir svečių važinėtų ekologiškomis transporto priemonėmis. Jis viliasi, kad geresnė elektromobilių įkrovimo stotelių infrastruktūra vilniečius paskatins įsigyti gamtai draugiškas transporto priemones.

Strateginės vietos ir lengvatos pasirinkusiems ekologišką transportą

Galingos 50 kW stotelės turės po dvi įkrovimo prieigas, o strateginė stotelių vieta – palanki tiek įvažiuojantiems, tiek ir išvažiuojantiems iš Vilniaus.

Gera žinia – visose įkrovimo stotelėse, įrengtose ES lėšomis, 5 m. elektromobilių įkrovimas bus nemokamas. Elektromobilių vairuotojai turi ir kitų lengvatų: jie elektra varomus automobilius gali nemokamai parkuoti judriausiose miesto gatvėse, kur stovėjimas mokamas, ar apmokestintose aikštelėse, važiuoti viešojo transporto juostomis.

 

Artimiausiu metu planus įrengti naujas elektromobilių įkrovimo stoteles puoselėja ir dar 17 šalies savivaldybių. Iš Europos regioninės plėtros fondo šiam tikslui planuojama skirti per 2,1 mln. Eur. ES sanglaudos fondo lėšomis nutiesta ir dalis Vilniaus vakarinio aplinkkelio. Kiti Vilniaus transporto infrastruktūros gerinimo projektai įgyvendinami pasinaudojant finansiniu lizingu arba privačiomis lėšomis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Urbonas
Urbonas
1 metus

Dar būtų gerai, kad nuo orouosto, miesto link, sutvarkytų kelią, nes dabar – pirmas vaizdas, kad iš orouosto atsidūrei ne sostinei, o
kažkokioj tamsiojj, prastos kelių būklės provincijoj. Spėju, kad tokio lygio kelio neturi net Rumunija su Moldova.

Rekordsmėnas
Rekordsmėnas
1 metus

Nu nieko sau, rekordinės investicijos infrastruktūrą! Kur jau ten kokiai Varšuvai su šiuo metu statomom 6 metro stotim ir aplinkkeliu už 6 milijardus zlotų su 2,5 km ilgio tuneliu po miestu, estakadomis ir tiltu. Vilniuje – kitas reikalas, grandiozinės investicijos :)))

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button