Vilniaus rinka

Vilniuje atidarytas Europos investicijų banko padalinys Baltijos šalims

Vilniuje ketvirtadienį atidaryta Europos investicijų banko (EIB) atstovybė Baltijos šalims. Tikimasi, kad taip jis bus arčiau rinkos, turės didesnius  pajėgumus ir glaudžiau bendraus su nacionalinėmis valdžios institucijomis.

„Mūsų atstovybės atidarymas Baltijos šalims yra labai savalaikis ir būtinas. Tai užtikrins tolesnį bendradarbiavimą (..) ir padės spręsti tiek vietos, tiek pasaulinius iššūkius, su kuriais susiduria Baltijos šalys“, – atidaryme sakė EIB prezidentas Werneris Hoyeris (Verneris Hojeris).

Finansų ministro Viliaus Šapokos teigimu, atstovybės atidarybas – svarbus žingsnis visoms Baltijos šalims, siekiant efektyvesnio bendradarbiavimo su EIB. 

 

„EIB yra didžiausia tarptautinė finansų institucija pasaulyje ir trys Baltijos šalys, kurios nėra didžiausios pasaulyje, bet jos dabar bus artimesnės nei buvo ir glaudžiau susijusios su EIB“, – renginyje sakė V. Šapoka. 

Biurui, kuris veiklą pradės nuo vasario 1 dienos, vadovaus Marco Francini (Markas Frančinis).

Regioninio EIB biuro Vilniuje atidarymas – viena iš EIB politikos, kuria siekiama stiprinti banko dalyvavimą ir veiklą visose ES valstybėse narėse, dalių.

 

Vien 2019 metais bankas skyrė beveik 530 mln. eurų projektams Baltijos šalyse, o per
pastaruosius penkerius metus – daugiau nei 2,5 mlrd. eurų. Pagrindiniai EIB paramos gavėjai buvo energetikos ir transporto sektoriai.

Lietuva EIB nare tapo 2004 metais. Šiuo metu Lietuvai priklauso 367,13 mln. eurų įstatinio kapitalo (0,15 proc.).

EIB įsteigtas 1958 metais Romos sutartimi kaip ilgalaikes paskolas teikiantis ES bankas. EIB nenaudoja ES biudžeto lėšų, pagal skolinimo apimtis jis yra didžiausia daugiašalė finansų institucija pasaulyje.

 

Autorė Erika Alonderytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button