Teismas įpareigojo sostinėje esančių viešbučių „Radisson Blu Hotel Lietuva“ Vilniuje ir „Best Western Vilnius“ valdytojus sumokėti 42 tūkst. eurų už pažeistas autorių teises –  filmus, serialus ir televizijos laidas kambariuose įrengti televizoriai transliavo be reikiamos licencijos.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį iš dalies tenkino Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos (AVAKA) prašymą ir konstatavo, kad viešbučius valdančios bendrovės „Viešbutis Lietuva“ bei „Naujasis Vilnius“ licencinio mokesčio už transliacijas nemokėjo neteisėtai.

„Teisėjų kolegija sutiko su pirmosios instancijos teismu, kad atsakovių („Viešbutis Lietuva“ ir „Naujasis Vilnius“ – BNS) veiksmai – nemokėdamos licencinio mokesčio naudojosi autorių kūriniais ir gretutinių teisių objektais, yra neteisėti“, – teigiama rugsėjo 21-osios nutartyje.

Bendrovės apeliacinėje instancijoje siekė, kad būtų panaikintas Vilniaus apygardos teismo pernai gegužę priimtas sprendimas, kuriuo iš viešbučių priteista per 52 tūkst. eurų, tačiau sprendimas tik pakeistas sumažinant priteistą sumą.

Apeliacinio teismo sprendimu, „Radisson Blu Hotel Lietuva“ valdanti įmonė „Viešbutis Lietuva“ įpareigota sumokėti 34 tūkst., o „Best Western Vilnius“ valdytoja „Naujasis Vilnius“ – 8,3 tūkst. eurų.

Anot nutarties, 2018–2019 metais viešbučių kambariuose įrengti televizoriai be reikiamos licencinės sutarties transliavo filmus, serialus ir televizijos laidas, kurias saugo Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas, o kai AVAKA paprašė sudaryti sutartis, įmonės šiuos prašymus ignoravo.

Dėl to asociacija pareikalavo iš viešbučių dukart didesnio atlyginimo už neteisėtą kūrinių naudojimą. AVAKA tarybos sprendimu, už transliacijas viešbučiuose nuo 2018-ųjų per metus reikėjo mokėti po 36 eurus už kiekvieną apgyvendinimo įstaigos kambarį, kuriame yra televizorius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

23 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist