Vilniaus rinka

„Vilniaus vandenys“ vandentiekio tinkle naudos naują technologiją: padės sugauti nesąžiningus klientus

„Vilniaus vandenys“ vandentiekio tinkle pradėjo naudoti pažangiausią šiuo metu siaurajuosčio NB-iOT interneto technologiją.

Projektas bus pradedamas nuo įvadinių skaitiklių atnaujinimo. Iki 2021 metų balandžio ketinama atnaujinti per 8 tūkst. įvadinių skaitiklių Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose.

„Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas sako, kad, įvedus technologiją, bus galima sutaupyti nuo pusės milijono eurų per metus.

 

„Norime išmaniai valdyti savo išteklius. Projektas ilgalaikis, tai tik jo pradžia. Kalbame apie šulinius, daugiabučių nuotolinio nuskaitymo įvadinius skaitiklius, bet ateisime pas kiekvieną gyventoją su šiuo projektu ateityje. (…) Ateiname su tuo, kokių naudų norime iš to projekto. Finansinės naudos yra nuo 500 tūkst. eurų per metus tam tikri taupymai“, – ketvirtadienį sakė M. Švaikauskas.

Pasak M. Švaikausko, technologija leis greičiau likviduoti avarijas, patirti mažesnius vandens nuostolius.

„Iš karto pastebėsime, kur ta avarija galėjo nutikti, susiaurinsime plotą ir operatyviai nelaukdami reaguosime. (…). Antra nauda aplinkosauginė, tai vandens netekčių valdymas. Socialiai atsakingai turime jį vartoti, su kiekvienos avarijos operatyviu likvidavimu mes taupome tą vandenį, savo finansinius išteklius. (…) Sutaupysime, gyventojams atsilieps tie sutaupymai mažesnėmis kainomis“, – teigė jis.

 

„Nesąžiningi klientai galimai bus geriau sugaudomi“, – pridūrė jis.

Nauja siaurajuosčio daiktų interneto technologija leis 4G ryšiu perduoti matuoklių, daviklių ir kitų prietaisų duomenis. Prietaisas su baterija galės veikti apie 10 metų.

Pasak M. Švaikausko, į projektą ketinama investuoti 2 mln. eurų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mare
Mare
1 metus

Gyventojams atsilieps mazesnemis kainomis: kada ir kaip? Jeigu tai butu oficialus pazadas aiskiai parodant, kurioje kainos vietoje tas ivyks, tai puiku ir darnu. Dabar gi gyventojai per dabartines kainas sumokes uz gera daikta, zinoma, bet…
Smagu investuot valdiskam sektoriuje. Nesekmiu istoriju cia nebuna 😀

Ekonomija
Ekonomija
1 metus

Sutaupymai apie 0,5 mln., investicija 2 mln. 🙂

Tina
Tina
1 metus
Atsakinėti į  Ekonomija

Tai kad čia kalbama apie 500 tūkstančių per metus.

Back to top button