Vilniaus rinka

„Vilniaus vandenys“ spartina investicijas ir veiklos skaitmenizavimo planus

Vilniaus miesto savivaldybės kontroliuojamos bendrovės „Vilniaus vandenys“ artimiausių trejų metų veiklos bei plėtros planuose – investicijų spartinimas, dalį jų perkeliant iš 2021 m., ir vis didesnį pagreitį įgaunantys veiklos skaitmenizavimo projektai. Taip bendrovė siekia reaguoti į šių dienų aktualijas, su kuriomis susiduria vandens vartotojai ir prisidėti prie karantino padarinių šalyje švelninimo bei ekonomikos skatinimo.

Pirmuoju etapu „Vilniaus vandenų“ planuose numatyta iš 2021 metų perkelti 2 mln. Eur vertės darbų, įgyvendinant juos dar šiais metais. Tai – vandentiekio magistralinių tinklų rekonstrukcijos, vandentiekio kolektorių renovavimo, slėginių nuotekų tinklų rekonstrukcijos atskiruose miesto ruožuose darbai. Dalis viešųjų pirkimų šiems rangos darbams jau paskelbta, kiti bus inicijuojami artimiausiu metu. Iki šių metų pabaigos bendrovė planuoja paskelbti konkursų rangos darbams už maždaug 15 mln. eurų.

„Rangovus šiems darbams planuojame atsirinkti per artimiausius mėnesius, kad jau vasarą galėtume pradėti darbus. Mums rūpi, kad mieste statybos darbai nesustotų, todėl kviesime šiuo laikotarpiu mažiau užimto statybos sektoriaus įmones telkti pajėgas spartesnei tinklų plėtrai“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas.

 

Artimiausiuose bendrovės planuose ir vandens vartotojų patirtį gerinantys veiklos skaitmenizavimo projektai: nuotolinis rodmenų nuskaitymas, išmaniųjų vandens apskaitos prietaisų diegimas, informacinių sistemų ir elektroninių aptarnavimo kanalų vystymas.

„Šiandien priemonės, leidžiančios pasiekti tiek turimą įrangą, tiek ir savo klientus per nuotolį, išvengiant fizinio kontakto, taupant finansinius bei laiko resursus, pagaliau reaguojant į išaugusius vandens vartotojų lūkesčius aukštai paslaugų kokybei, aptaranavimo greičiui ir paprastumui, tapo kaip niekad aktualūs. Tad pastarojo laikotarpio iššūkiai spartina ir mūsų veiklos skaitmenizavimo planus“, – sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius.

Remiantis bendrovės akcininkų patvirtintu trimečiu veiklos ir plėtros planu, per trejus metus (2020–2022 m.) į infrastruktūros plėtrą, atnaujinimą bei veiklos skaitmeninimą „Vilniaus vandenys“ iš viso planuoja investuoti 108,7 mln. Eur – tai 3 kartus daugiau nei 2017–2019 m. Didžioji dalis investicijų bus skirta su darnia veiklos plėtra ir infrastruktūros modernizavimu susijusiems projektams.

 

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas 261 tūkst. klientų. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button