„Vilniaus vandenys“ dalinasi trečio šių metų ketvirčio rezultatais. Sausio – rugsėjo mėnesiais, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, bendrovė klientams pardavė 2 proc. daugiau geriamojo vandens bei 1 proc. daugiau nuotekų valymo paslaugų, todėl bendrovės pajamų išaugo kiek daugiau nei 3 proc. ir pasiekė 30,4 mln. eurų. 

Bendrovė per pirmuosius devynis metų mėnesius fiksavo padidėjusį teikiamų pagrindinių paslaugų, geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo augimą ir padidino komercinių paslaugų pardavimus. Komercinių paslaugų pajamos, lyginant su 2021 metų tuo pačiu laikotarpiu, padidėjo 64 proc.

2022-ųjų sausio-rugsėjo mėnesiais bendrovė „Vilniaus vandenys“ tęsė ambicingą investicijų įgyvendinimo planą ir iš viso investicijoms skyrė beveik 30 mln. eurų, t. y. net 13 mln. eurų daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais.

Didžiausios investicijų sumos buvo nukreiptos į bendrovės strateginius projektus: Vilniaus  nuotekų valyklos rekonstrukciją (10,4 mln. eurų) ir tinklų Vilniaus mieste ir rajone plėtrą (7,8 mln. eurų). Sausio-rugsėjo mėnesiais „Vilniaus vandenys“ investavo ir į 2021 metais pradėtų saulės fotovoltinių elektrinių ant bendrovei priklausančių pastatų stogų ir šalia jų įrengimą. Tai įmonei jau dabar leidžia dalyje vykdomų technologinių procesų naudoti saulės jėgainių pagamintą energiją.

2022 metų sausio-rugsėjo mėnesiais bendrovės pelnas iki mokesčių, palūkanų, nusidėvėjimo ir amortizacijos (EBITDA) siekė kiek daugiau nei 2,9 mln. eurų ir buvo 5,1 mln. eurų mažesnis nei tuo pačiu laikotarpiu 2021 metais. Tai lėmė stipriai išaugusios elektros energijos kainos, augantys mokesčiai dėl indeksavimo ir vienas didžiausių ES infliacijos rodiklių.

„Per pirmus devynis šių metų mėnesius bendrovės kaštai už elektros energijos sunaudojimą, lyginant su 2021 m. tuo pačiu laikotarpiu, išaugo  3,4 mln. eurų. Nuosekliai investuojame į atsinaujinančių elektros energijos šaltinių plėtrą ir dalį sunaudojamos energijos pasigaminame patys, tačiau staigus ir neplanuotas elektros energijos kainų šuolis stipriai neigiamai veikia bendrovės finansinius rezultatus“, – sako „Vilniaus vandenys“ Finansų tarnybos direktorius Simonas Klimavičius.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ 25,8 proc. visos sunaudojamos elektros energijos kiekio pasigamina patys: dalį iš nuotekų valymo procese susidariusio dumblo, dalį – iš ant bendrovei priklausančių pastatų stogų ir šalia jų įrengtų saulės fotovoltinių jėgainių. „Vilniaus vandenys“ iš viso pagamina 43,9 proc. visos elektros energijos, kuri yra pagaminama Lietuvos vandentvarkos įmonėse ir pagal šį rodiklį yra šio sektoriaus lyderė šalyje. Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius bendrovė pati pasigamino 35,2 proc. daugiau elektros energijos nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Pasak Finansų tarnybos direktoriaus, „Vilniaus vandenys“ 99 proc. visos elektros energijos sunaudoja gamybinėms reikmėms, t. y. vandens išgavimui ir nuotekų tvarkymui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.