Vilniaus rinka

„Vilniaus vandenų“ pajamos pernai augo 14 proc. iki 42,4 mln. eurų

Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ pernai gavo 42,4 mln. eurų pajamų – 14 proc. daugiau nei 2020 metais (37,3 mln. eurų). 

Įmonės pagrindinės veiklos pajamos per metus didėjo 1,04 mln. eurų – nuo 36,5 mln. iki 37,6 mln. eurų, audituotus duomenis paskelbė bendrovė.  

„2021-uosius išskirčiau kaip intensyvius metus: pernai investicijoms skyrėme 30,6 mln. eurų, kuriuos nukreipėme ne tik į svarbią infrastruktūros plėtrą ir jos modernizavimą, bet ir į veiklos skaitmeninimą, atsinaujinančius energetikos šaltinius“, – pranešime teigė laikinai „Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus pareigas einantis Saulius Savickas.

 

„Vilniaus vandenys“ BNS informavo, kad pernai uždirbo 3,12 mln. eurų grynojo pelno. Bendrovės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) siekė 11,8 mln. eurų (2020 metais – 6,3 mln. eurų). 

2020 metais bendrovė uždirbo 655 tūkst. eurų grynojo pelno, tačiau įskaičiavus atidėjinius už Aplinkos apsaugos departamento (AAD) skirtą 7,5 mln. eurų baudą, jos nuostolis siekė 1,9 mln. eurų. 

Bendrovė nurodo, kad pernai pardavusi pastatus Vilniaus centre, šalia Bernardinų sodo, gavo 3,3 mln. eurų, taip pat suformavo papildomus 1,8 mln. eurų atidėjinius už AAD skirtą baudą. Bendrovė nesutinka su sprendimu skirti jai baudą už taršą ftalatais ir yra užginčijusi jį teismui. 

 

„Vilniaus vandenys“ tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas daugiau nei 263 tūkst. klientų. 

94,31 proc. bendrovės akcijų valdo miesto savivaldybė, likusias – Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonų savivaldybės.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button