Ekonomikos ir inovacijų ministerija su bendrovėmis UAB „KG Constructions“ ir UAB „KG Energija“ pasirašė stambaus investicinio projekto sutartį, pagal kurį Vilniaus rajono savivaldybėje jos numato statyti naują gamyklą. Planuojama, kad tai padės sukurti apie 340 naujų darbo vietų ir pritraukti 20,5 mln. eurų investicijų. 

„Tai jau šešioliktas stambus investicinis projektas. Skaičiuojame, kad visos iki šios dienos pasirašytos sutartys padės mūsų šalyje sukurti daugiau kaip 4,1 tūkst. naujų gerai mokamų darbo vietų ir pritraukti daugiau kaip 1,4 mlrd. eurų investicijų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė

Projektas bus įgyvendintas Vilniaus rajono savivaldybėje esančiame Jadvygiškių kaime, kur, greta veikiančios įmonių gamyklos, iškils 15,7 tūkst. kv. m. ploto naujas gamybinis pastatas su 2,9 tūkst. kv. m. ploto administracinėmis patalpomis. Tai leis bendrovėms ženkliai padidinti fasado elementų projektavimo ir gamybos apimtis bei atvers galimybes kurti ir tobulinti inovatyviais sprendimais paremtus produktus. 

„Prieš trejus metus pradėta taikyti stambių investicinių projektų iniciatyva leido sukurti beveik 600 naujų darbų – tai reiškia, kad jau fiksuojame akivaizdžius darbo rezultatus. Be to, suteikdami paskatas tiek investuotojams, tiek ir jas priimančioms savivaldybėms, padedame Lietuvai užtikrinti pažangią gamybą“, – teigia ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta ir nuo 2021 m. pradėta taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyva leidžia kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, o kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas bei iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.   

Šiais metais buvo supaprastintos stambiems projektams, kurie skirti neatidėliotiniems valstybės saugumo ir gynybos poreikiams užtikrinti, reikalingos su teritorijų planavimu, žemės sklypų formavimu ir statyba susijusios procedūros. Taip bus sudaromos sąlygos tokios gynybos pramonės veiklą Lietuvoje pradėti per kuo trumpesnį terminą. 

Be to, nuo liepos 1 d. įsigalios nauji stambiems projektams keliami reikalavimai, pagal kuriuos didelė įmonė turės sukurti nuo 20 iki 149, o kai investuojama Vilniuje, – nuo 20 iki 199 naujų darbo vietų ir užtikrinti, kad investicijų projektu sukurtų 20-ties naujų darbo vietų darbo užmokestis turės būti ne mažesnis kaip 1,25 savivaldybės, kurioje investuojama, vidutinio darbo užmokesčio.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

31 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist