Vilniaus rinka

„Vilniaus degtinė“ jau pagamino 1 milijoną litrų dezinfekcinio skysčio

Penktadienį „Vilniaus degtinės“ į rinką pateikto dezinfekcinio rankų skysčio kiekis viršijo vieną milijoną litrų. Anot įmonės direktoriaus Roko Mituzo, jei nebūtų uždelsta išduoti leidimus jo gamybai, šiandien pardavimų riboti nereikėtų.

„Matydami besivystančią situaciją pasaulyje, vasario 27 dieną kreipėmės į Sveikatos apsaugos ministeriją prašydami leisti gaminti dezinfekcinį rankų skysti tam, kad galėtume iš anksto pasiruošti būsimam poreikiui. Deja, dešimt uždelstų dienų nulėmė tai, kad net tris savaites dirbdami be pertraukų vis dar negalime pilnai patenkinti poreikio“, – teigė jis.

Reaguodamas į kaltinimus noru pasipelnyti, „Vilniaus degtinės“ vadovas teigia, kad dvigubai išaugusi žaliavų kaina nebuvo perkelta vartotojams, o partnerystė su šioje situacijoje piktnaudžiaujančiais platintojais nutraukiama.

 

Anot jo, amoralu šioje situacijoje produktą pardavinėti tris kartus brangiau, nei įsigyta iš „Vilniaus degtinės“.

R.Mituzą piktina ministerijos pozicija kaltinti į pagalbą atėjusius verslininkus, esą, jie  dirbtinai pakėlė kainas.

Sustabdė eksportą

„Pastaruosius metus intensyviai dirbome plėsdami savo produkcijos eksportą, tačiau viską tenka sustabdyti ir imtis dezinfekcinio skysčio gamybos. Suprantame, kad turime atlikti savo pareigą visuomenei. Po ilgos darbo dienos mūsų darbuotojai neatlygintinai veža dezinfekcinį skystį ligoninėms ir slaugos namams, kurių aprūpinti neišgali pati ministerija“, – sakė R.Mituzas.

 

Pasiūla didėja

Šiomis dienomis gamybą pradėti žada ir dar keli dideli gamintojai. R. Mituzo manymu, tai padidins pasiūlą ir susprogdins susidariusį stygiaus burbulą.

Trūkumą rinkoje sumažintų ir pakankamas paviršių dezinfekanto tiekimas, tačiau SAM kovo 10 d. įmonei pareiškė, kad jo poreikio nėra ir leidimas tokiai gamybai nebus išduotas.

Pasak R.Mituzo, sveikatos apsaugos ministro pateiktos rekomendacijos riboti prekybą tik sukels papildomą paniką.

 

„Visų pirma, bet kuris ekonomistas pasakytų, kad prekybos ribojimas dar labiau sukelia paklausą. Antra, rekomenduojama vienam gyventojui parduoti tik po vieną litrą arba vieną vienetą. Ar nenutiks taip, kad žmonės ims be reikalo papildomai vaikščioti į parduotuves?“ – svarstė piktinosi R. Mituzas.

Dezinfekcinio skysčio gamybos eiga

Vasario 27 d. – „Vilniaus degtinė“ kreipėsi į SAM siūlydama gaminti dezinfekcinį rankų skystį. Atsakyta, kad poreikio tam nėra ir leidimas nebus išduotas.

Kovo 2 d. – pirmasis didžiųjų gamintojų susitikimas su SAM. Kelios įmonės patikina, kad gali gaminti dezinfekcinį skystį.

 

Kovo 4 d. – antrasis susitikimas su SAM, kuriame dalyvauja 34 skystį gaminti pakviestos įmonės.

Kovo 5 d. 18:39 val. – Nacionalinis visuomenės sveikatos centras 14-ai įmonių pateikia dezinfekcinio skysčio formulę ir suteikia leidimą jį gaminti.

Kovo 7 d. – „Vilniaus degtinė“ pradeda dezinfekcinio skysčio gamybą, o po trijų dienų rinkai pateikia pirmąją dezinfekcinio skysčio partiją.

 

Kovo 27 d. – „Vilniaus degtinė“ peržengia 1 milijono dezinfekcinio skysčio litrų ribą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
41 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Petras
Petras
11 mėnesius

Kur jo galima įsigyti?

Zenius
Zenius
11 mėnesius

Zurnaliugos, jus pirma pasidomekit, ar pati Vilniaus degtine apskritai gamina ta skysti, ar jie tik savo lipduka klijuoja… 😀 ta skysti gamina visai kota imone! Keistuoliai, raso nezinodami faktu…

Mldc
Mldc
11 mėnesius
Atsakinėti į  Zenius

Ka tik pats save pavadinote keistuoliu, ponas 🙂

Varnenas
Varnenas
11 mėnesius

Geriau Maisto produktu kainas diktuokite ir 0 palukanas paskoloms derinkite, o ne apie kitus rasykite.

Back to top button