Vilniaus rinka

Vilniaus aukcionas pristato iki šiol brangiausiai įkainotą meno kūrinį

Birželio 1 d. 18 val. Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) įvyks penkiasdešimt antrasis Vilniaus aukcionas.

Aukciono rinkinį sudaro 140 lotų (meno kūrinių ir kolekcinių vertybių), suskirstytų į 7 temines rubrikas; rinkinys pristato plačią vaizduojamosios lietuviškos ir lituanistinės dailės panoramą.

Per vienuolika veiklos metų Vilniaus aukcionas pirmą kartą pristato vieno reikšmingiausių XX a. I p. tapytojų – arsininko Antano Samuolio (1899–1942) – kūrinį, kuris buvo eksponuotas pirmojoje Ars grupuotės parodoje 1932 m. Manoma, kad A. Samuolio palikimą sudaro vos apie 60 darbų, kurių dauguma yra Lietuvos muziejuose. Šis Antano Samuolio kūrinys yra brangiausiai Vilniaus aukciono veiklos istorijoje įkainotas meno kūrinys. Jo pradinė kaina yra 68000 Eur

 

Šalia A. Samuolio, yra dar 139 kūriniai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Atskiras LII Vilniaus aukciono fokuso žvilgsnis šįkart susikoncentravo ties Jonu Čeponiu, kurio septyni darbai pristatomi rubrikoje In focus: Jonas Čeponis.

Tradiciškai, aukciono kolekcijoje didelis dėmesys skiriamas peizažui – per tokius autorius, kaip Antanas Žmuidzinavičius, Jonas Mackevičius, Zigmas Petravičius, Adomas Varnas, Česlovas Znamierovskis, Aleksandras Vitulskis, Adelė Medutytė ir kiti.

Tyliųjų modernistų kolekcininkams siūloma atkreipti dėmesį į ankstyvuosius, dar konstruktyvistinius Lino Katino darbus. Kaip visada, pristatomi kūriniai Lietuvos grafikosIšeivijos dailės ir Litvakų dailės rubrikose.

 

Rubrikoje Varia lituanica rasite įvairių lituanistinių dalykėlių, kaip antai proginė saldainių fabriko Rūta dėžutė ar Vytauto Didžiojo universiteto humanitarų 1932 m. laidos vinjetė, kurioje matome, kokia profesūra – tautos žiedas! – ugdė ano meto inteligentiją.

Taip pat šiame aukcione atiduodama duoklė lietuviškai keramikos tradicijai, ypatingai – Valdemarui Manomaičiui, kurio keramika savo žavesio nepraranda ir po 50-ies metų.

LII Vilniaus aukcionas įvyks birželio 1 d. 18 val. Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius).

 

Aukciono ekspoziciją galima apžiūrėti gegužės 30–31 dienomis nuo 10 iki 18 val. bei birželio 1 d. nuo 10 iki 14 val.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button