Traškios, šviežios salotos, paruoštos valgyti iškart – ir vos ką tik ryte nuskintos vertikaliame ūkyje Vilniuje. „Iki“ tampa pirmuoju prekybos tinklu, kurio parduotuvėse nuo penktadienio jau galima įsigyti naujųjų „Leafood“ žalumynų. Pasak Nijolės Kvietkauskaitės, „IKI Lietuva“ generalinės direktorės, nuo šiol kasdien Lietuvos pirkėjus pasieks 1 000 kilogramų unikaliai mūsų šalyje užaugintų traškių salotų ir prieskoninių žolelių.

„Sveikesnio gyvenimo būdo puoselėjimas tapo svarbiu šiuolaikinių vartotojų prioritetu, ir matome, kad ši tendencija atsispindi jų maisto produktų pasirinkime. „Iki“ stiprybė rinkoje – šviežių produktų asortimentas, todėl nuolat ieškome būdų jį plėsti bendradarbiaujant su vietos augintojais. Tikime, kad pirkėjų lūkesčius dar geriau pateisinsime pasiūlydami šviežiausią naujieną – „Leafood“ žalumynus. Jie ne tik padės patenkinti augančią sveikų, maistinių medžiagų gausių produktų paklausą, bet ir atitinka „Iki“ tinklui svarbius patogumo, tvarumo ir aukštos kokybės kriterijus“, – sako N. Kvietkauskaitė.

Lietuvoje užaugintas pirmojo derliaus „Leafood“ salotas ir prieskonines žoleles nuo gegužės 12 dienos galima įsigyti „Iki“ parduotuvėse visoje šalyje. Pirkėjai galės rinktis iš plataus salotų, prieskonių žolelių ir salotų mišinių asortimento: špinatų, salotų „Rucola“, „Iceberg“, „Romaine“, „Lollo Rosso“, „Green Oakleaf“, lapinių kopūstų „Kale“, bazilikų, kalendrų, metų, pilnų lapelių salotų mišinių.

„Iki šiol norėdami visus metus valgyti šviežius žalumynus, turėjome juos pirkti importuotus, keliavusius ilgus kilometrus iš svetur, nes Lietuvos orų sąlygomis jie natūraliai auga tik 2–3 mėnesius per metus. Mačiau tai kaip problemą ir svarsčiau, kodėl nenutraukus šios ilgos tiekimo grandinės ir neužsiauginus aukštos kokybės ir maistinės vertės salotų visus metus čia, Lietuvoje. Tokia ir buvo mano misija, kuriant didžiausią Europoje vertikalų ūkį“, –  sako Valentinas Civinskas, „Leafood“ įkūrėjas ir generalinis direktorius.

Mėgaukitės iškart – plauti nebereikia

Greitai ir sveikai – naujieji žalumynai padės įtvirtinti nuostatą, kad sveikas gyvenimo būdas tinka ir skubantiems žmonėms. „Leafood“ salotos jau yra paruoštos valgyti vos atsidarius pakuotę, nes jų nebereikia plauti. Žalumynai auginami uždarose patalpose, švarioje ir apsaugotoje aplinkoje, naudojant inovatyvią Taivane sukurtą „YesHealth Group“ technologiją.

Patogios pakuotės taip pat leidžia užtikrinti, kad žalumynai švieži išliks ilgiau. Jos yra daugkartinio naudojimo, todėl vienu ypu nesunaudojus salotų ir žolelių, jos savo savybes išlaikys ir kitam valgymui. Be to, „Leafood“ augalai į pakuotes dedami su šaknelėmis ar ilgesniais stiebeliais – visa tai padeda neprarasti traškumo ir maistinių savybių.

Jokių pesticidų ir chemikalų

Salotos ir prieskoninės žolelės vertikaliame „Leafood“ ūkyje auga mineralais praturtintame vandenyje, nenaudojant jokių pesticidų, herbicidų ar kitų kenksmingų medžiagų. Jame nuolat groja klasikinė muzika – tyrimai rodo, kad ji teigiamai veikia augimo procesą ir augalų kokybę.

„Iki“ pirkėjus pasieks derlius, kuris ūkyje skinamas kasdien, ištisus metus, kad į parduotuves būtų pristatomas pats šviežiausias.

„Vertikalaus auginimo technologijos leidžia mums ką tik nuskintas gėrybes į parduotuvių lentynas pristatyti vos per vieną dieną. Dėl to pirkėjai gali mėgautis gardžiomis salotomis ir žolelėmis be jokių chemikalų, pesticidų ir žalos aplinkai“, – pažymi V. Civinskas.

Šviežumas – tvariose pakuotėse

Naujos kartos vertikalus žalumynų ūkis „Leafood“ atliepia ir prekybos tinklo „Iki“ didesnio tvarumo bei trumpesnės tiekimo grandinės siekį.

V. Civinskas teigia, kad vertikalūs ūkiai nėra veikiami besikeičiančių oro sąlygų – saulės šviesos, temperatūros skirtumų ar kritulių. Juose užauginama iki 200 kartų daugiau derliaus nei tradiciniuose ūkiuose – gausesnis derlius tame pačiame plote padeda tausoti gamtos resursus. Be to, ūkininkaujant uždarose patalpose sunaudojama iki 95 proc. mažiau vandens, naudojama tik 100 proc. žalia elektros energija.

„Tvarumas „Iki“ tinkle yra ne tik strategija, bet ir nuo kasdienybės neatsiejamas principas. Tvarios veiklos modelis mums reiškia tiek energetinio efektyvumo didinimą, ekologiškos produkcijos plėtrą, plastiko mažinimą, tiek ir artimus ryšius su vietos gamintojais ir ūkininkais. Be to, glaudžiai bendradarbiaujame su plastiką perdirbančiomis įmonėmis ir perduodame joms atidžiai išrūšiuotas atliekas, taip pat ir plastikines vaisių bei daržovių pakuotes, kad būtų užtikrinamas jų perdirbimas ir ilgesnis žaliavos panaudojimo laikas“, – sako N. Kvietkauskaitė.

Naujosios „Leafood“ salotos „Iki“ parduotuvėse taip pat bus pardavinėjamos tvariose pakuotėse, kurios gali būti maksimaliai perdirbamos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

19 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist