Lietuvoje įkurta mažųjų palydovų kūrėja „NanoAvionics“ ir toliau įsitvirtina tarp rinkos lyderių pasauliniu lygmeniu. Įmonė pasirašė sutartį su Dubajaus elektros ir vandens tiekimo tarnyba (DEWA), kuriai tieks du mažuosius palydovus, padės kurti jų valdymui reikalingą infrastruktūrą bei perduos ekspertines žinias. Ši palydovų sistema taps Dubajaus bendrovės projekto „Space-D“ dalimi – tai vienas inovatyviausių pasaulyje projektų, naudojančių palydovinę komunikaciją ir Žemės stebėjimo technologijas bei dirbtinį intelektą vandens ir elektros infrastruktūrai sekti bei užtikrinti jos efektyvumą.

Pasidalins ekspertinėmis žiniomis

Lietuvoje įsikūrusios bendrovės „NanoAvionics“ ir pažangiausiais sprendimais garsėjančios Dubajaus įmonės DEWA bendradarbiavimas taip pat apims ne tik dviejų palydovų gamybą, bet ir jų paleidimo valdymą, antžeminės stoties statybą ir žinių perdavimą – išsamią mokymo programą Jungtinių Arabų Emyratų specialistams ir paramą plečiant būsimus DEWA kosmoso infrastruktūros pajėgumus. 

Naujoji partnerystė prisidės prie DEWA programos „Space-D“ – ja siekiama didinti veiklos efektyvumą ir patikimumą bei skatinti prevencinę elektros ir vandens tinklų planavimo, gamybos, perdavimo ir paskirstymo techninę priežiūrą, sumažinti sąnaudas ir teikti tvarias, veiksmingas bei patikimas paslaugas savo klientams. Be to, programa padidins saulės kolektorių našumą ir efektyvumą „Mohammed bin Rashid Al Maktoum Solar Park“ – didžiausiame pasaulyje saulės energijos parke.

„NanoAvionics“ kuriami palydovai ir palydovų misijų valdymui skirta infrastruktūra prisidės prie šalies strateginio tikslo iki 2071 metų, kai bus minimas Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) šimtmetis, tapti pirmaujančia pasaulio valstybe, taip pat iki 2050 m. 75 proc. visų Dubajaus elektros energijos pajėgumų pagaminti iš švarios energijos šaltinių. 

„Tokių klientų pritraukimas tampa įrodymu, kad Lietuvoje sukuriamos palydovinės kosmoso technologijos – vienos inovatyviausių ir pažangiausių pasaulyje. Ši „NanoAvionics“ partnerystė taps puikiu pavyzdžiu, kaip palydovinės technologijos prisideda prie patogesnių ir efektyvesnių sprendimų bei padeda mums gyventi tvariau“, – sako „NanoAvionics“ generalinis direktorius Vytenis J. Buzas.

Prisidės prie įmonės augimo

„Žinių perdavimas DEWA specialistams parodo, kokius gebėjimus ir vertę mūsų ekspertų komanda gali suteikti savo klientams. Šios dvi palydovų misijos prisidės prie ankstesnių įmonės pasiekimų. Mūsų ekspertų komanda jau įgyvendino daugiau kaip 90 sėkmingų misijų ir komercinių projektų, tarp kurių – ir keturi praėjusiais metais į kosmosą paleisti ir šiuo metu sėkmingai valdomi palydovai“, – sako V. J. Buzas.

„NanoAvionics“ Dubajaus įmonei kurs dvi palydovų platformas: 3U dydžio palydovą su daiktų interneto (IoT) įrenginiu ir 6U dydžio (maždaug batų dėžės dydžio) palydovą su Žemės stebėjimo (EO) kamera. Lietuvos bendrovės sukurtos palydovų platformos sudarytos iš specialiai kosminių palydovų funkcionalumą užtikrinančių posistemių, pavyzdžiui, saulės panelių, baterijų, elektronikos, sensorių, antenų, siųstuvų, manevravimo įrenginių, kompiuterių sistemų valdymui ir duomenų perdavimui į žemę. Šios posistemės įgalina palydovą sėkmingai veikti kosmose bei gauti klientui reikalingus duomenis. 

Be to, prieš paleidimą „NanoAvionics“ ištestuoja palydovą siekiant užtikrinti, kad jis atlaikys mechanines ir temperatūrų apkrovas bei sėkmingai veiks kosmose. Testuojant palydovą, specialia įranga simuliuojama kosmoso aplinka.

Šiuo metu „NanoAvionics“ yra viena iš didžiausių mažuosius palydovus kuriančių įmonių pasaulyje, o dar labiau plėstis bendrovė planuoja ir kitais metais. Įmonė turi keturis padalinius JAV, Europoje bei Jungtinėje Karalystėje, netrukus ketina persikelti į naujas didesnes gamybines patalpas Vilniuje. „NanoAvionics“ bendradarbiauja su skirtingomis valstybinėmis, mokslo ir komercinėmis institucijomis visame pasaulyje, tokiomis kaip NASA (JAV), ESA, MIT (JAV), SEN (Jungtinė Karalystė), LEMU (Čilė), CONTEC (Pietų Korėja) ir kitomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist