Kiekvienas sėkmingas verslininkas žino, jog pelninga veikla reikalauja nuolatinių investicijų. Net jeigu kai kuriems verslams pradėti nebūtinas didelis pradinis kapitalas ar brangi įranga, tačiau gali prireikti kursų, mokymų bei kitokių investicijų į savo arba darbuotojų kompetencijas. Auginant savo verslą tenka spręsti, kurios investicijos ateityje atsipirks, o kurios kaip tik gali tapti našta.

Verslo plėtros kryptis verta numatyti dar prieš pradedant veiklą

Statistika negailestinga – anot jos, net pusė verslų žlunga per pirmuosius penkerius metus. Pirmieji metai dažnai būna savotiškas apšilimo laikotarpis, kuomet per veiklą testuojama daugelis procesų, viliamasi sulaukti palankesnių aplinkybių arba tiesiog sėkmės. Vis tik, neapdairu tiek kantriai laukti naujų idėjų ar daugiau užsakymų, tiek spontaniškai investuoti, siekiant išbandyti kuo daugiau naujų veiklos galimybių. Neapgalvotų sprendimų bei skaudžių nusivylimų padės išvengti prieš pradedant veiklą kruopščiai parengtas verslo planas. Suprantama, vienodai sudėtinga tiksliai numatyti tiek visus sėkmės faktorius, tiek netikėtus iššūkius, tačiau žinant kuria kryptimi judama kur kas paprasčiau neprarasti motyvacijos kiekvieną dieną siekti vis geresnių rezultatų. Žinant savo verslo misiją bei viziją bus lengviau nuosekliai auginti verslą, neeikvojant lėšų bei laiko neproduktyviems eksperimentams.

Staigi verslo plėtra ne visada atneša ilgai lauktą sėkmę

Dažnai pradedantys verslininkai drąsiai svajoja apie greitą sėkmingo verslo plėtrą, įsiliejimą į kitų šalių rinkas ar kitus sėkmės scenarijus, kai verslas ko ne per naktį išauga dvigubai. Vis tik, labai greitą verslo augimą lydi ir nauji iššūkiai bei rizikos. Suvaldyti dinamiškus procesus skirtingose rinkose ir išlaikyti produkto kokybę bei laiku įvertinti finansines rizikas – ambicingas uždavinys, su kuriuo anaiptol ne visiems verslininkams pavyksta susitvarkyti. Kur kas saugesnis yra nuoseklus ir kryptingas verslo auginimas. Todėl neverta skubėti nusivilti, jei jūsų verslo apyvartos ar pelno augimas per metus siekia 15, o ne 200 procentų. Svarbu prisiminti, kad jūs dalyvaujate ne sprinto varžybose, o siekiate įveikti maratono trasą.

Finansinius įsipareigojimus verčiau planuoti pagal nuosaikų verslo augimo planą

Investicijas į verslo plėtrą dažnai lydi ne tik ilgai lauktos sėkmės scenarijai, bet tam tikras rizikos lygis. Kuriant verslo plėtros planus, svarbu įvertinti ne tik optimistinį sėkmės scenarijų, bet ir apgalvoti veiklos planą, jei investicijų grąža būtų mažesnė, nei tikėjotės. Pasinaudojus skaičiuokle, greitai sužinosite kokie finansiniai įsipareigojimai lydėtų įvairaus dydžio bei skirtingam terminui paimtą verslo paskolą. Šis įrankis padės lengviau pasirinkti, kokio dydžio verslo kreditas atvertų naujas galimybes verslo plėtrai, netapdamas finansine našta neišsipildžius optimistinėms prognozėms.

Palankios verslo kredito sąlygos – svarbi sėkmingos plėtros sąlyga

Net ir nuosekliai sekant iš anksto apsibrėžta verslo misija ir vizija bei atsakingai įvertinus kokie finansiniai įsipareigojimai yra saugūs, lieka iššūkis gauti verslo paskolą, kurios sąlygos atitinka jūsų interesus. Dėl šios priežasties, verta kreiptis į kuo daugiau verslo kreditus teikiančių įstaigų ir iš gautų pasiūlymų išsirinkti tą, kurios sąlygos yra palankiausios.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist