Vilniaus rinka

Vandenvalos įstatymų pasikeitimai

Lietuvos visuomenė ir žiniasklaidos priemonės vis garsiau diskutuoja apie Lietuvos, kaip Europos Sąjungos narės, įsipareigojimus bei Europos Komisijos įspėjimus dėl netinkamo miesto nuotekų valymo Tarybos direktyvos 91/271/EEB įgyvendinimo ir gręsiančiomis baudomis ar sankcijomis už jos nuostatų nevykdymą.

Dažniausiai atsakingų institucijų pateikiama informacija nukreipiama į žmonių gąsdinimą: kad reikės mokėti baudas, kad iki šiol įsigyti ir eksploatuojami individualūs buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginiai neatitinka aplinkosaugos reikalavimų ir, kad šiuos įrenginius reikės prijungti prie centralizuotų nuotekų surinkimo sistemų.

2018 m. gruodžio 20 d. priimtame LR geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimo įstatyme aiškiai reglamentuojama kada, kokiais konkrečiais atvejais ir per kokį laikotarpį, gyventojai privalo susitvarkyti su jiems priklausančiomis nuotekų surinkimo ir tvarkymo sistemomis, t.y. su individualiais nuotekų valymo įrenginiais.

 

Įmonė UAB „Traidenis“ iš anksto ruošėsi būsimiems pokyčiams. 2018 metais įmonė, taikydama naujausius mokslinius pasiekimus, į rinką pateikė naują gaminį NV Comfort. Šis, buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginys NV Comfort, pasižymi aukštu išvalymo laipsniu, kuris viršija ES keliamus aplinkosauginius reikalavimus, bei biogeninių medžiagų (azotas, fosforas) šalinimo efektyvumu.

Gamindama NV Comfort, įmonė orientavosi ne tik į Lietuvos, bet ir į Europos, Skandinavijos ir kt. rinkas, kur išvalymo laipsnis, pagal kai kuriuos parametrus, yra aukštesnis, o rodikliai griežtesni nei nurodyti direktyvoje.  NV Comfort nuotekų valymo įrenginiai patikrinti notifikuotoje laboratorijoje, kas pilnai atitinka Tarybos direktyvos 91/271/EEB dėl miesto nuotekų valymo ir Nuotekų tvarkymo reglamento, patvirtinto 2018 m. rugsėjo 25d. įsakymu NrD1-847, reikalavimus. Todėl UAB „Traidenis“ ir siūlo šį gaminį naujiems ir būsimiems įmonės klientams.

Kurdama buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginį NV Comfort įmonė nepamiršo ir daugiatūkstantinės grupės klientų, kurie daugiau kaip per 20 metų įsigijo ir sėkmingai eksploatuoja gaminamus NV tipo buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginius, kuriuose atlikus nedidelę įrenginio rekonstrukciją, esamus valymo įrenginius papildžius valdymo bloku bei reagentų dozavimo įranga, būtų pasiekiamas ir taip aukštas išvalymo laipsnis, atitinkantis Nuotekų tvarkymo reglamento, patvirtinto 2018 m. rugsėjo mėn. 25 d. įsakymu Nr. D1-847, reikalavimus. Panaudojant minėtus priedus, bet kuris UAB „Traidenis“ pagamintas ir jau eksploatuojamas NV tipo buitinių nuotekų biologinio valymo įrenginys gali būti atnaujinamas iki NV Comfort išvalymo rodiklių.

 

Klientų patogumui įmonė prie jau sumontuotų NV tipo nuotekų valymo įrenginių rekomenduoja įrengti dumblo tankintuvą, kuris palengvina įrenginio eksploataciją – perteklinio dumblo šalinimo darbai gali būti vykdomi tik vieną kartą į 1-3 metus.

Buitinių nuotekų valymo įrenginyje NV Comfort, panaudojant probiotikus, atliekamas dumblo higienizavimas, leidžiantis dumblą kompostuoti.

Kaip papildomą opciją, UAB „Traidenis“ siūlo prie visų NV tipo nuotekų valymo įrenginių įdiegti telemetrinę duomenų perdavimo sistemą, skirtą nuotekų valymo įrenginio veikimui stebėti ir valdyti, bei signalizuoti pakitus jo parametrams arba įvykus neatitiktiniam atvejui. Ši sistema automatiniu būdu visiškai valdo orapūtės ir aeracinės sistemos darbą, leidžia reguliuoti dumblo koncentraciją, nuotekų ištekėjimą į infiltracinį lauką, reguliuoti perteklinio dumblo šalinimą bei paties valymo įrenginio ir orapūtės saugumą. Telemetrinė duomenų perdavimo sistema leidžia vykdyti ne tik kontrolės, bet ir prevencijos funkciją.

 

Gamybinė-technologinė įmonė „Traidenis“ nori nuraminti esamus ir būsimus klientus dėl būsimų pokyčių ir kilus klausimams siūlo kreiptis į atestuotus ilgametę patirtį turinčius įmonės specialistus, kurie visuomet pasirengę padėti išsirinkti tinkamiausią nuotekų tvarkymo sistemą pagal individualius poreikius, paaiškinti kaip veikia siūlomi įrenginiai, kuo skiriasi vieni nuo kitų.

Atestuotų profesionalių specialistų nemokamos konsultacijos visais nuotekų tvarkymo klausimais UAB „Traidenis“ stende lauko ekspozicijoje „Resta 2019“ parodoje, š. m. balandžio mėn. 24 ­– 27 d. Litexpo, Vilniuje. Ilgametė patirtis ir žinios Jūsų paslaugoms! 

Išsaugokime gamtą kartu – TRAIDENIS!

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Žydrūnas
Žydrūnas
2 metus

TRAIDENIO buitiniį valymo įrenginį NV Comfort jau galima įsigyti ?

saulius
saulius
2 metus

o tai tipo daugumai reiks išsikasti savo senus ir pasistatyti naujus?

Stasys
Stasys
2 metus

Statausi nama, nesuprantu, jau galioja naujos normos ar dar ne?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button