Prie biuro įsikūręs darželis didesnei daliai vilniečių per mėnesį padėtų vidutiniškai sutaupyti 8 val. laiko, kurį jie šiuo metu papildomai skiria savo atžaloms vežioti. Kaip parodė bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, šiuo metu kas penktas sostinės gyventojas, dirbantis biure, reguliariai veža savo ikimokyklinio amžiaus vaikus į darželį.

„Automobilių šalies sostinėje kasmet daugėja, o eismas tampa intensyvesnis, todėl net ir nedaug išsukus iš optimalaus maršruto tenka sugaišti vis daugiau laiko. Šalia darbo esantis darželis, į kurį nereikėtų papildomai užsukti, dirbantiems tėvams padėtų sutaupyti mažiausiai vieną darbo dieną per mėnesį“, – sako bendrovės „MG Valda“, plėtojančios modernų biurų kompleksą „Park Town“, turto valdymo skyriaus vadovė Monika Sabaliauskaitė.

„MG Valdos“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad didžiausiai daliai – 42 proc. – vilniečių šalia darbovietės įsikūręs darželis per dieną padėtų sutaupyti 16-30 min. laiko, kas vidutiniškai sudaro iki 7-12 val. per mėnesį. Tuo metu 12 proc. sostinės gyventojų sutaupytų iki 10 min., 19 proc. gyventojų – nuo 10 iki 15 min., 14 proc. sutaupytų 31-45 min., o 12 proc. – nuo 46 min. iki 1 val. per dieną. Vidutiniškai sostinės gyventojai, dirbantys biuruose, per mėnesį galėtų sutaupyti vieną darbo dieną, jei vaikų darželis būtų prie pat darbovietės.

Apklausa parodė, kad sostinės gyventojai, dirbantys biuruose, dažniausiai vaikus veža į darželius, esančius pakeliui į darbą (41 proc.). Vežant atžalas į darželį netenka per daug nukrypti nuo tiesiausio maršruto į darbą 44 procentams respondentų ir 15 proc. apklaustųjų nurodė, kad tenka gerokai nukrypti nuo patogiausio kelio.

Sabaliauskaitė teigia, kad šiandieniniam žmogui, dirbančiam moderniame verslo centre, jame esantis vaikų darželis yra privalumas, todėl netrukus duris atversiančiame „Park Town“ tam yra numatytos atskiros patalpos. Asmeninio gyvenimo ir darbo suderinimas tampa vienu pagrindinių klausimų, todėl matomas augantis darželio poreikis šalia darbovietės.

Pasak 10 metų verslo psichologijoje besipraktikuojančios psichologės Ugnės Juodytės, spartėjant gyvenimo tempui, žmonės skaičiuoja kiekvieną minutę, o specialistai vis dažniau susiduria su klientais, kurie yra pavargę nuo nuolatinio skubėjimo. Žinoma, tai yra įpročių formavimo klausimas, bet juos labiausiai gali motyvuoti „padedanti“ darbo aplinka: sudarytos sąlygos skirti daugiau laiko šeimai, savo asmeniniams pomėgiams ar interesams, taip pat galimybė praleisti mažiau laiko kelionėje ar stovint kamštyje.

Kaip rodo atliktos apklausos duomenys, dalis dirbančių tėvų ne visada spėja laiku atvykti į darželį po darbo arba tam turi skirti dalį darbo laiko. Pavyzdžiui, norėdami spėti laiku paimti savo vaikus iš darželio, 35 proc. respondentų dažnai arba labai dažnai iš darbo išeina anksčiau laiko. Tuo metu 32 proc. apklaustųjų nurodo, kad eismo spūstys mieste jiems dažnai arba labai dažnai sukliudo laiku atvykti į vaiko daželį.

„Darbdaviams verta atkreipti dėmesį į tai, kadangi verslo centre veikiantis darželis gali padėti spręsti abi šias problemas – didina darbuotojų produktyvumą, nes jiems nereikia darbo metu vykti pas savo vaikus, ir prisideda prie didesnio jų pasitenkinimo darbo vieta, kadangi taip jiems sudaromos sąlygos lengviau pasirūpinti mažiausiais savo šeimos nariais“, – sako M. Sabaliauskaitė.

Anot psichologės, tyrimai rodo, kad jei darbdavys pasirūpina netoli darbo vietos esančia vaikų priežiūra – darbuotojai teigia patiriantys mažiau streso, yra produktyvesni ir sveikesni nei tie, kurie tokios galimybės neturi. „Įmonei taip pat didelis iššūkis yra gero darbuotojo išlaikymas: tai tampa itin aktualu į rinką ateinant jaunesniems darbuotojams, kurie darbovietę linkę keisti itin dažnai. Pasirūpinimas, kad vaikai būtų šalia – gali būti stiprus motyvatorius renkantis darbdavį“, – teigia U. Juodytė.

Kiekybinį Vilniaus biurų darbuotojų nuomonės tyrimą nekilnojamojo turto bendrovės „MG Valda“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.