Auginant atžalą tėveliams dažnai kyla įvairių klausimų, tai visiškai normalu. Vienas svarbiausių – tinkamas mažojo namų gyventojo erdvės įrengimas. Šioji turi būti pritaikyti visiems būtiniausiems poreikiams, ji gali būti žaisminga, miela. Visgi, visuomet jos naudingumas ir saugumas turi išlikti svarbesniais nei estetika ir žaismingumas. Taigi, aptarkime, ką reikėtų atminti ir žinoti rengiant mažųjų džiaugsmelių kambarius.

Pagrindiniai patarimai

Derėtų pradėti nuo to, kad labai svarbu atsižvelgti į kambario gyventojo amžių. Naujagimių ar labai mažų vaikučių kambarių įrengimas yra visiškai tėvų atsakomybėje. Būtent šio amžiaus vaikams įrengti kambarį yra daugiausiai iššūkių keliantis klausimas. Jei kalbama apie pačius mažiausius, nederėtų rinktis erzinančių, itin ryškių spalvų ar dekoro elementų. Kambaryje turi karaliauti lengvos, pastelinės spalvos, leidžiančios mažyliui atsipalaiduoti ir pailsėti.

Jei įrengiama erdvė priklausys šiek tiek vyresniam vaikui, visuomet reikėtų konsultuotis su juo pačiu. Žinoma, jei pasiūlymai ir norai gerokai prasilenkia su realybe, reikėtų priimti juos kritiškai, tačiau visgi pamiršti visiškai – nederėtų. Pagal norus ir pasiūlymus įrengtas kambarys vaikui bus maloni ir džiaugsminga erdvė, kurios jis nevengs ir mėgausis būdamas joje. Galbūt atžalai patinka animacinio filmo herojus ar knygos veikėjas? Jų motyvais papuoškite kambario sienas ar naudokite dekoro detales, kurios primins juos. Taip įrengus kambarį vaikui bus ne tik malonu, bet ir tuo pačiu bus lavinama vaizduotė, smegenų veikla, todėl bus lengva tobulėti ir augti.

Poilsis ir laisvalaikis

Visi vienbalsiai gali sutikti, kad kokybiškas poilsis augančiam organizmui – būtinas. Todėl itin svarbu tinkamai įrengti miego vietą. Reikėtų pradėti nuo lovos, kuri bus tinkama, tai yra reikiamo aukščio, ilgio ir pločio. Be to, svarbu parinkti tokią, kuri bus nepavojinga, neturės stačių kampų ar kitų pavojingų detalių. Vaikiški čiužiniai taip pat ne ką mažiau svarbūs. Prastai parinkus juos, poilsis net aukščiausios kokybės lovoje bus blogas. Todėl renkant čiužinį vaikui reiktų atkreipti dėmesį į:

  • jo sudėtį. Rinkoje yra įvairios sudėties čiužinių: poroloniniai, spyruokliniai, lateksiniai;
  • kietumą. Augančiam organizmui svarbu, kad čiužinys būtų tinkamo kietumo, dėl vis dar besivystančių kaulų ir viso kūno. Specialistai rekomenduoja vaikui parinkti vos kietesnį čiužinį, nei rinktumėtės sau;
  • mikroventiliacijos savybes. Tai padės palaikyti miego higieną.

Kaip ir miegas, taip pat svarbus ir laisvalaikis namie. Ypač dabar, kai juose praleidžiame daug laiko. Priklausomai nuo erdvės dydžio, vaiko kambaryje naudinga turėti papildomą laisvalaikio erdvę. Joje galima įrengti knygų skaitymo ar žaidimų kampelį, tai priklauso nuo vaiko amžiaus ir pomėgių. Tokia erdvė leis vaikui tobulėti ir puikiai praleisti laiką, bent trumpam pamiršti už lango siaučiančią pandemiją.

Vaiko saugumas – pirmoje vietoje

Prieš keletą metų atlikta apklausa parodė, kad nemaža dalis Europos vaikų auga nesaugiuose kambariuose. Saugumas visuomet privalo išlikti pirmoje vietoje. Tinkamai ir saugiai įrengus kambarį efektyviai sumažėja ne tik susižeidimų, bet ir vaiko vystymosi sutrikimų galimybės. Moksliškai įrodyta, kad nesaugiai įrengta erdvė tiesiogiai daro įtaką vaiko vystymuisi ir pasiekimams moksle.

Norint padidinti vaiko saugumą, kambaryje reikėtų rinktis baldus, pagamintus iš natūralių medžiagų. Taip pat derėtų atsižvelgti į dekoro detales, ar jos nėra sunkios, neturi smailių kraštų. Be to, jei marginate kambario sienas, įsitikinkite, kad dažų sudėtyje nėra toksiškų medžiagų.

Vaikų kambarys – ypatingo dėmesio reikalaujanti erdvė. Tinkamai ją įrengus, vaikas ne tik bus patenkintas ir laimingas, bet ir galės vystytis tinkamai ir siekti mokslo aukštumų. Be to, įrengiant šią erdvę galima puikiai išnaudoti šį laiką kuriant stebuklingą ryšį su savo atžala, tad išlaisvinkite kūrybingumą ir mėgaukitės akimirkomis su saugesniais, laimingesniais vaikais.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.