Vilniaus rinka

Užsienio kalbų mokėjimas – pranašumas, kurį vertina ir darbdaviai

Norintiems įsidarbinti tarptautinėse, klestinčiose įmonėse arba kelti savo kompetenciją būtina mokėti užsienio kalbas. Vietos kalbą mokantys imigrantai gali gauti geresnį darbą, lengviau įsitvirtinti svečioje šalyje. Dvi ar daugiau užsienio kalbų turėtų mokėti ir norintieji tiesiog užimti aukštesnes pareigas, ypač – aptarnavimo, vadybos, pardavimų srityse. Kalbų poreikis rinkoje nuolat kinta, tačiau tai tik vienas veiksnių, į kurį verta atsižvelgti renkantis mokytis kalbą.

Mokėti užsienio kalbą – nuo seno vertinamas gebėjimas

Mokėti užsienio kalbas tampa vis svarbiau – tai pastebi ir vertimų biurai, ir kalbų mokyklos. Visais laikais žmonės, kurie mokėjo užsienio kalbą, turėjo didesnių galimybių įsidarbinti. Tokios tendencijos būdingos ir atvykus dirbti į svečią šalį, ir gyvenant tėvynėje bei norint kilti karjeros laiptais. Kalbų tendencijos keičiasi. Pvz., šiandien, kai žmonės dažniau mokosi anglų, prancūzų ir vokiečių kalbų, rusų vertėjas tampa svarbiu ir reikalingu specialistu. Tai nesunku pastebėti – Lietuvos darbo skelbimuose vis dažniau nurodoma, kad kandidatas turėtų mokėti ne tik anglų, bet ir rusų kalbą.

Šiandien kalbų mokėjimas pagerina galimybes gauti didesnį atlyginimą, geresnes darbo sąlygas ir kelti kvalifikaciją. Darbo rinkoje gebėjimas kalbėti užsienio kalbomis tampa vienu didžiausių prioritetų, į kurį atkreipia dėmesį darbdaviai. Tai ypač svarbu įmonėms, teikiančioms IT paslaugas, taip pat – dirbančioms turizmo, žurnalistikos ir viešųjų ryšių, medicinos, prekybos srityse.  Čia reikalingi tiek vertėjai, tiek kiti dvikalbiai specialistai.

 

Kalbinės žinios itin svarbios verslo įmonėse

Užsienio kalbos mokėjimas šiuolaikiniame pasaulyje kuria išskirtinę vertę. Kelių kalbų mokėjimas svarbus vystant verslą, siekiant įgyvendinti naujas idėjas ir pritraukti užsienio klientus. Pavyzdžiui, rusų vertėjas ar tą kalbą mokantis siauros srities specialistas padeda ne tik užmegzti santykius su naujais partneriais, bet ir palaikyti ilgalaikius ryšius, spręsti iškilusias problemas ir, žinoma, kurti geresnį įmonės įvaizdį.

Kalbos mokėjimas plečia pasaulėžiūrą, leidžia suprasti kitas kultūras ir tradicijas, didina žmonių bendrystę. Kompiuterinės programos, filmai, knygos – tai priemonės, kuriomis naudojantis galima geriau pažinti dideles ir mažas tautas, jų identitetą. Taigi, gebėjimas kalbėti užsienio kalba leidžia sklandžiai vystyti tarptautinę ir tarpasmeninę komunikaciją, užtikrina teigiamą grįžtamąjį ryšį, padeda išvengti kalbos barjerų, galų gale – leidžia geriau perprasti kitos rinkos klientų poreikius ir lūkesčius.

Labiausiai darbdavių vertinamos kalbos

Rinkos augimas, prekybos partnerių tendencijos ir, galiausiai, politinė situacija lemia, kurias kalbas darbdaviai vertina labiausiai. Darbą lengviau gali rasti mokantys anglų ir vokiečių kalbas, be pajamų neliks ir profesionalus rusų vertėjas. Darbo skelbimuose ieškoma ir kalbančių portugalų, kinų, netgi arabų kalbomis. Ketinate plėsti savo kalbų spektrą? Atkreipkite dėmesį į šias kalbas.

 
  • Prancūziškai kalba daugiau nei 220 mln. žmonių visame pasaulyje. Prancūzijos bendrovės šiandien lyderiauja farmacijos, telekomunikacijos, kosmonautikos ir energetikos srityse.
  • Ispanų kalbą vartoja daugiau nei 400 milijonų žmonių, ja susikalbėsite net 44-iose pasaulio šalyse. Ši kalba, dėl skambumo ir nesudėtingumo ypač patraukli studentams, pravers norintiems plėtoti tarptautinį verslą.
  • Kinų kalba. Kinų populiacija siekia kone pusantro milijardo, ir Kinijos įmonės vis dažniau pasirenkamos partnerystei.
  • Portugalų kalba – penktojoje vietoje tarp plačiausiai vartojamų kalbų pasaulyje. Portugališkai kalbama Brazilijoje ir Pietų Afrikos šalyse, kurių ekonomika šiuo metu intensyviai auga.
  • Arabų kalba – ketvirtoji pagal populiarumą visame pasaulyje. Ji ypač svarbi politikos ir turizmo srityse.
  • Rusų kalba. Jaunesnės kartos darbuotojai rečiau kalba rusiškai, o verslo įmonėms vis dar reikalingas patikimas rusų vertėjas.

Tiek šių, tiek dar retesnių kalbų mokėjimas daro didelę įtaką darbdavio sprendimui. Kandidatas, mokantis užsienio kalbų, visada bus pranašesnis už tą, kur gali susikalbėti tik gimtąją kalba. Gebėjimas dirbti su užsienio kalbomis svarbus ne tik plėtros siekiančioms įmonėms, bet ir pačiam specialistui. Tai puiki smegenų mankšta, didesnės galimybės, platesnė darbo pasiūla. Kalbų mokytis tikrai verta, tad pasirinkite aktualiausią bei patraukliausią – ir leiskitės į daug žadančią pažintį su ja.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button