Kasdien sulaukiama vis daugiau atvykstančių, nuo karo bėgančių ukrainiečių. Į Lietuvą nuo karo pasitraukę žmonės atleidžiami nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti ar sprendimą dėl darbo atitikties.  Juos įdarbinti ketinantys šalies darbdaviai neturi kreiptis  į Užimtumo tarnybą dėl leidimų dirbti išdavimo.

Sklandesnės integracijos palikusiems savo šalį Ukrainos gyventojams siekiame kartu su vyriausybinėmis organizacijomis, savivaldybėmis, verslo atstovais ir socialiniais partneriais.

Pirmiausia, be abejo,  sprendžiami svarbiausi sveikatos, gyvenamosios vietos, vaikų ir jų pačių saugumo bei  teisiniai klausimai. Tačiau aktualus tampa užimtumas ir įsidarbinimas. Tam intensyviai ruošiamės. Kreipėmės į darbdavius, kurie galėtų juos įdarbinti“, – kalbėjo Užimtumo tarnybos direktorė Inga Balnanosienė.

Užimtumo tarnybos interneto svetainėje dar praėjusią savaitę pradėjo veikti puslapis ukrainiečių kalba. Visa informacija taip pat pateikiama anglų ir rusų kalbomis. Klientų aptarnavimo skyriai pasirengę aptarnauti ukrainiečius ir teikti jiems paslaugas.

Paskelbus anketą interneto svetainėje dėl darbo pasiūlymų nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams, per dvi kovo darbo dienas 200 šalies darbdavių atsiliepė į Užimtumo tarnybos išplatintą anketą ir siūlo darbą ukrainiečiams.

„Turime didelį srautą – per valandą registruojasi apie 10 darbdavių, dienai baigiantis – apie 80 teikia darbo pasiūlymus Ukrainos karo pabėgėliams. 30 proc. iš jų siūlo ir apgyvendinimą, nemažai iš jų net neprašo mokesčio“, – sakė I. Balnanosienė.

Jau kreipėsi prekybos tinklai „Maxima“, „Iki“, „Rimi“, daugybė viešbučių, restoranų, transporto, gamybos įmonių. Sulaukta daug skambučių iš darbdavių, kurie turi partnerius Ukrainoje ir bando perkelti jų darbuotojus į Lietuvą. Kiti darbdaviai tikina, kad pritaikys darbo grafikus moterims su vaikais.

Šiuo metu siūlomų darbų pobūdis įvairus.  Kol nežinomas atvykusių žmonių išsilavinimas, darbo pozicijos susijusios su  mažiau kvalifikuotu darbu. Darbdaviai įdarbintų  virėjus, kambarines, parduotuvės salės darbuotojus, taip pat kvalifikuotus elektrikus, staklių operatorius ir inžinierius.

Pasak vadovės, į mūsų šalį atvyksta daugiau moterų ir vaikų, todėl atitinkamai ne visi darbo pasiūlymai atitiks jų poreikius. Tikėtina, kad šiuo atveju paslaugų, prekybos ir aptarnavimo įmonės sulauks daugiausiai susidomėjimo.

Šiuo metu Užimtumo tarnyboje dar nėra registruotų ukrainiečių, atvykusių dėl karo Ukrainoje, tačiau jiems teikiamos informavimo, konsultavimo ir ,pagal galimybes, tarpininkavimo įdarbinant paslaugos – pirmieji Panevėžyje įsidarbino du ukrainiečiai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

19 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist