Vilniaus rinka

Upės gatvėje ant verslo centro stogo dūgs bitės

SBA miesto bitininkystės projektas „Susibičiuliaukime!”, skatinantis padėti išsaugoti bites, pasiekė Vilnių. Prie šio socialinės atsakomybės projekto prisijungė tarptautinės kapitalo rinkų bendrovės „Moody‘s“ Lietuvos biuras bei verslo slėnis „Green Hall“. Čia ant vieno verslo centro stogo įkurdinti „Moody‘s“ ir SBA bičių aviliai, kuriuose gyvena apie 160 tūkst. bičių.

„Per beveik dvejus projekto metus įrodėme, kad miesto bitininkystės skatinimo projektas mums nėra tik vienkartinė akcija. Mūsų pavyzdžiu pradėjo sekti kiti verslai, skatinome gyventojus paremti peticiją, raginančią saugoti bites ES. Visose SBA grupės gamybos įmonėse ir ant verslo centrų bitės sėkmingai gyvena, renka nektarą ir yra prižiūrimos. Atlikę išsamius tyrimus akredituotoje nacionalinėje laboratorijoje paneigėme ir dar vieną mitą bei įrodėme, kad miestuose suneštas medus yra švarus ir puikios kokybės. Tad skatiname ir kitas įmones bei organizacijas prisidėti prie pasaulyje nykstančių bičių saugojimo,“ – sako „SBA Urban“ valdybos pirmininkas Lionginas Šepetys.

Anot jo, pasaulinės korporacijos „Moody‘s“ biuras Lietuvoje susidomėjo šia iniciatyva po to, kai įkurtuvių „Green Hall“ verslo centre proga gavo dovanų – SBA miesto bičių medaus ir sužinojo šio projekto tikslą.

 

„Moody‘s“ džiaugiasi galimybe prisijungti prie bitininkystės iniciatyvos „Susibičiuliaukime!”, kuri glaudžiai dera su viena iš esminių mūsų vertybių – tvarumu. Tikimės taip padėti išsaugoti nykstančią bičių populiaciją ir paskatinti platesnę bendruomenę užsiimti miesto bitininkyste“, – sako „Moody‘s Lithuania“ vadovas Mariano Andrade Gonzalez.

Abu bičių avilius ant verslo centro „Green Hall 3“ stogo „Moody‘s“ ir SBA darbuotojams padės prižiūrėti „Urbanbee.lt“ įkūrėjas ir profesionalus bitininkas Paulius Chockevičius.

„Miesto bitininkystė išpopuliarėjo visuose Europos ir pasaulio didmiesčiuose, smagu, kad ši idėja, sustiprinta misijos apie pasaulyje nykstančių bičių išsaugojimą, prigyja ir Lietuvoje. Bitėms miestuose saugu, nes nenaudojami pesticidai, čia didelė žiedų įvairovė ir jos draugiškai sugyvena su žmonėmis. Ant verslo centro „Green Hall“ apgyvendintos taikios bitės, kurios nektarą rinks iš aplinkinių žaliųjų Vilniaus zonų: Žvėryno, Vingio parko, Šeškinės ozo, Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio, Bernardinų sodo ir net Kalnų parko,“ – sako „Urbanbee.lt“ bitininkas Paulius Chockevičius.

 

SBA grupė prie miesto bitininkystės projekto „Susibičiuliaukime!” pakvietė prisijungti Prezidentūrą, Seimą, Vyriausybę, taip pat visas ministerijas. Kai kurios institucijos kvietimą priėmė ir jau domisi praktinėmis bičių apgyvendinimo ant institucijos stogo galimybėmis.

Miesto bitininkystės projektą „Susibičiuliaukime!”, skatinantį saugoti pasaulyje nykstančias bites, SBA inicijavo 2019 m., kai ant savo valdomų verslo centrų bei gamybos įmonėse apgyvendino 19 bičių šeimų. Jų suneštas medus pirmiausiai buvo ištirtas ir nustatyta, kad jame nėra sunkiųjų metalų, pesticidų ir kitų teršalų, o kokybė niekuo nesusileidžia kaimiškose vietovėse surinktam medui.

Bites SBA įmonėse prižiūri patys darbuotojai, kai kur – su profesionalių bitininkų pagalba. Surinktą medų ragauja bendrovių darbuotojai, jis dovanojamas verslo partneriams ir klientams. Skaičiuojama, kad pernai SBA bitės iš viso prinešė apie 500 kg medaus.

 

SBA iniciatyva „Susibičiuliaukime!” „PR Impact“ apdovanojimuose 2020 m. buvo pripažinta geriausiu socialinės atsakomybės projektu Lietuvoje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button