Pavėžėjimo paslaugas teikianti bendrovė „Uber“ atnaujino mobiliąją programėlę ir įdiegė papildomą saugumo funkciją – realiu laiku bus tikrinama, ar prie automobilio vairo sėdi sistemoje registruotas asmuo.

Nuo šiol kaskart prisijungiant prie programėlės vairuotojų partnerių bus prašoma pasidaryti asmenukę. Raginimas pasidaryti nuotrauką gali atsirasti ir kelionės metu arba po jos.

Taip siekiama išvengti sukčiavimo atvejų, kai registruotas transporto priemones vairuoja kiti asmenys, ir užtikrinti pakeleivių saugumą. Jei fotografija neatitiks vairuotojo-partnerio profilio nuotraukos, paskyra gali būti užblokuota.

Transporto priemonių vairuotojai bus tikrinami atsitiktine tvarka, tačiau pranešti apie galimus sukčiavimo atvejus raginami ir pakeleiviai. Į pastabas ir įtarimus bus reaguojama nedelsiant – sistema kreipsis į vairuotoją ir, jei tai reikalinga, sustabdys kelionę.

Kitose pasaulio šalyse ši sistema pradėta taikyti anksčiau ir jau pasiteisino. Europos Sąjungoje jos pritaikymas buvo atidėtas užtikrinant, kad naujovė atitiks visus Bendrojo duomenų apsaugos reglamento reikalavimus. Padarius visus tam reikalingus žingsnius, nauja saugumo funkcija tuo pat metu startuoja ir Lietuvoje, ir kitose ES šalyse.

Sistema leidžia pasirinkti, ar nuotraukos turi būti lyginamos pasitelkiant veido atpažinimo technologijas ar atliekamos klientų aptarnavimo specialistų. „Uber“ įgalioti darbuotojai yra pasirengę situaciją įvertinti bet kuriuo paros metu.

Specialistai bus pasitelkiami ir tuo atveju, jei kils įtarimų, kad asmenukė daryta anksčiau nei sistema to prašė. Jei vairuotojas partneris radikaliai pakeis savo išvaizdą, jo, visų pirma, bus prašoma atnaujinti savo nuotrauką paskyroje.

Kiekvienu atveju bus vertinamos tik dvi fotografijos – ką tik padaryta ir esanti profilyje. „Uber“ nekaups ir nesaugos jokios biometrinės informacijos apie partnerius vairuotojus.

Tai – ne pirmasis šiemet „Uber“ įdiegtas įrankis, orientuotas į saugumo užtikrinimą. Metų viduryje pristatyta ir „Check my ride“ funkcija, skirta apsaugoti nuo situacijų, kai pakeleiviai supainioja automobilius. Kai partneris vairuotojas patvirtina užsakymą, pakeleiviui nusiunčiamas pranešimas, kuris įspėja patikrinti atvykstančio automobilio numerius, modelį ir atkreipti dėmesį į vairuotojo nuotrauką.

„Uber“ taip pat visos kelionės metu seka programėlės vartotojų GPS signalą, sudaro galimybę vienu mygtuko paspaudimu pasidalinti savo kelionės informacija su artimaisiais. Programėlėje yra ir pagalbos mygtukas – nelaimės atveju pakeleivis ar partneris vairuotojas gali būti tiesiogiai ir operatyviai sujungiamas su pagalbos tarnybomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist