Lietuvos degalų ir greito apsipirkimo tinklas „Circle K“ žengia į automobilių savitarnos plovyklų segmentą. Tinklą valdanti Kanados  kapitalo įmonė „Circle K Lietuva“ pirmąją šio tipo plovyklą atidarė savo degalinėje šalia Trakų Vokės, o 2023 metais į savitarnos plovyklų plėtrą numato investuoti daugiau kaip 1 mln. eurų.

„Circle K“ į pirmąją savitarnos plovyklą, kurią įrengė bendradarbiaudama su ilgamete partnere Vokietijos bendrove „Wash Tec“, investavo 0,5mln. eurų. Anot „Circle K Lietuva“ Nekilnojamo turto plėtros direktorius Zigmundo Kepalo, automatinės automobilių plovyklos išliks prioritetu, o savitarna papildys teikiamą paslaugą.

„Savitarnos plovyklos yra patrauklios tam tikrai daliai klientų, kurie dairosi galimybės savo transporto priemonę nusiplauti patys priklausomai nuo situacijos, oro sąlygų ar nori pasinaudoti tik dalimi plovimo funkcijų ir sumokėti mažiau. Tai aktualu ir tiems vairuotojams, kurie aktyviai naudojasi automatinėmis plovyklomis, todėl nusprendėme plėsti savo paslaugų asortimentą“, – sako Z. Kepalas.

Pirmojoje „Circle K“ savitarnos plovykloje Trakų Vokėje vienu metu gali būti plaunami 4 lengvieji automobiliai ar smulkus komercinis transportas, tačiau plovykla nėra pritaikyta sunkiasvoriams automobiliams.

Pasak Z. Kepalo, pirmosios automobilių savitarnos plovyklos vieta buvo pasirinkta dėl patogios vietos, palankios konkurencinės aplinkos ir didelių transporto srautų.

„Šie metai jau artėja į pabaigą, tad naujų savitarnos plovyklų jau neatidarysime, nors ir esame nusimatę potencialias naujų savitarnos plovyklų vietas. Kitąmet planuojame plėsti savitarnos plovyklų tinklą į kitus miestus. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai, derinami statybų leidimai. Tikimės kitais metais atidaryti dar bent dvi savitarnos plovyklas, į kurias investuosime daugiau kaip 1 mln. eurų“, – teigia Z. Kepalas.

Tyrimų bendrovės „Forta Research“ šių metų rugpjūčio mėnesį atlikto tyrimo duomenimis, Lietuvoje daugiausiai, arba 5-i iš paskutinių dešimties automobilio plovimų, įvyko savitarnos plovykloje. Dar 3-ys iš dešimties plovimų – automatinėje plovykloje. Dar mažiau vairuotojų naudojasi tunelinėmis plovyklomis, į kurias užsuko 2 kartus iš dešimties. Vis dar yra tokių, kurie automobilį plauna rankomis, nors taip teršti kiemus Lietuvoje yra nelegalu – iš dešimties paskutinių automobilių plovimų taip nutiko 1-ą kartą.

Apklausa atskleidė, jog vairuotojams ypač svarbu, kad automobilių plovimo paslauga būtų patogioje vietoje. Arčiausiai namų esančią plovyklą pasirinko 56 proc. respondentų.

Z. Kepalas atkreipia dėmesį, kad automatinė plovykla yra pats tvariausias ir aplinkai draugiškiausias pasirinkimas: tą lemia ne viena priežastis.

„Automatinėje plovykloje nustatytos optimalios vandens ir automobilio plovimo priemonių normos. Tuo tarpu savitarnos plovyklos efektyvumą lemia kliento pasirinkimai ir įgūdžiai, todėl sunku palyginti“, – sako „Circle K Lietuva“ atstovas.

Verta pažymėti, kad automobilį plaunant kieme ar garaže vandens sąnaudos, palyginti su automatine plovykla, gali būti didesnės iki 10 kartų, be to, nubėgantis nešvarus vanduo nėra valomas ar filtruojamas, todėl labai teršia aplinką.

„Circle K“ tinkle šiuo metu iš viso veikia 44 automatinių automobilių plovyklų ir viena savitarnos plovykla Trakų Vokėje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.