Jeigu reikėtų sudaryti sąrašą būtinų kasdienio naudojimo daiktų, be kurių negalėtumėte išsiversti, esame beveik įsitikinę, kad šiukšliadėžės jame nerastume. Ji – neapdainuota buities herojė, kurios trūkumą greitai pajaustų kiekvieni namai bei komercinės patalpos. Tinkamai parinkta priemonė šiukšlėms padeda palaikyti tvarką patalpoje bei gerokai palengvina atliekų rūšiavimą, kuris prisideda prie aplinkosaugos gerinimo. Patarsime, kaip išsirinkti šiukšliadėžę, kad ji visapusiškai atitiktų Jūsų poreikius.  

Kiek žmonių naudosis šiukšliadėže?

Žmonių, kurie naudosis šia talpa, skaičius yra vienas svarbiausių kriterijų sprendžiant tiek dėl šiukšliadėžių kiekio, tiek dėl jų talpos. Kuo daugiau žmonių gyvens ar dirbs patalpoje, tuo daugiau jų reikės. Mažesnį kiekį galima kompensuoti didesne talpa arba atvirkščiai – pastatyti daugiau mažesnio tūrio šiukšlinių. Taip pat reikia atsižvelgti ir į patalpos dydį – juk nesinorėtų, jog šiukšliadėžės būtų išdėstytos kas keletą metrų ankštoje patalpoje. Jei patalpa didelė, tuomet šiukšlinių turėtų būti tiek, kad jos būtų nesudėtingai pasiekiamos iš bet kurios vietos. Svarbu, kad šiukšlinių netrūktų ir nereikėtų keliauti į kitą patalpos galą, kad būtų galima kažką išmesti.

Talpa – svarbus kriterijus

Jei žvelgtume tik iš pragmatinės pusės, didelio tūrio šiukšliadėžės nereikia dažnai ištuštinti, į ją telpa daugiau šiukšlių. Regis, sprendimas kaip ir aiškus, tačiau ne viskas yra taip paprasta. Taip, didelės šiukšlinės yra praktiškos, bet jas gali būti sunkiau priderinti interjere, jos užimtų daugiau vietos. Be to, gali kilti bėdų, jei nenorite laikyti atviroje vietoje, o po spintele pastatyti šiukšliadėžėstiesiog negalite. Mažos šiukšlinės yra kompaktiškos, joms nesunku rasti vietą patalpoje, tačiau jos greitai užsipildo. Žinoma, visuomet galite ieškoti kompromiso ir įsigyti šiukšliadėžę, kuri būtų pakankamai talpi ir kartu kompaktiška.

Skirtingi atidarymo būdai

Kai kurios šiukšlių dėžės gali būti visiškai atviros ir neturėti jokio atidarymo mechanizmo, arba turėti kelis skirtingus. Populiariausi atidarymo tipai yra šie:

  • Kojine pamina atidaromos šiukšlinės. Jas atidaryti labai patogu tuomet, kai rankos užimtos ir norima vienu metu išmesti didesnį kiekį šiukšlių. Kai kurių paminą turinčių šiukšlinių dangčiai gali būti palikti ir fiksuotoje padėtyje.
  • Įprastą, ranka atidaromą mechanizmą turinčios šiukšliadėžėsyra ne ką mažiau populiarios. Jos pasižymi sandarumu, ilgaamžiškumu ir veikia ypač tyliai.

Atidarymo būdo pasirinkimas – labai individualus kriterijus, todėl geriausia rinktis tą, kuris atrodo patogiausias Jums. Jeigu nesate tikri, nebijokite išbandyti skirtingų modelių ir galutinai įsitikinti.

Atsižvelkite į rūšiavimo galimybę

Rūšiavimas yra naudinga ir skatintina veikla, padedanti mažinti aplinkos taršą. Rūšiuoti atliekas galima keliais skirtingais būdais: turėti patalpoje keletą šiukšliadėžių, į kurias būtų metamos skirtingos atliekos, arba įsigyti vieną, specialiai rūšiavimui pritaikytą šiukšlinę, viduje turinčią keletą skyrių. Šiuos skyrius lengva išimti ir ištuštinti, tokia šiukšlinė sumažintų vietos sąnaudas ir atrodytų estetiškai patraukliau. Joje sumaniai apjungiamos kelios šiukšliadėžės, kurios būtų patogiai prieinamos vienoje vietoje. Tai, kiek šiukšliadėžių ar skyrių reikės, priklausys nuo to, kokių rūšių šiukšlių išmetama daugiausiai. Nepamirškite pažymėti, kuri šiukšlinė skirta konkrečioms atliekoms. Tai galite padaryti pasirinkę skirtingas talpų spalvas ar tiesiog užklijuoti lipdukus su atitinkamais simboliais.

Apie šiukšliadėžių priežiūrą – trumpai    

Jeigu šiukšlinę reikia skubiai ištuštinti, apie tai neretai byloja ne tik sklidinas šiukšlių  maišas, bet ir nemalonus kvapas. Tam, kad nereikėtų užsikimšti nosies, padės šie labai paprasti, tačiau veiksmingi metodai.

  • Naudokite kvapiąsias kapsules. Tereikia vidinėje dangčio pusėje priklijuoti laikiklį su jame esančia kapsule, kuri apsaugo nuo nemalonaus kvapo.
  • Šiukšliadėžėsdugne paklokite keletą sluoksnių laikraščių. Laikraščio popierius puikiai sugeria įvairius skysčius ir neleidžia jiems prasmirsti. Visgi tokia priemonė mažiau patikima.
  • Reguliariai plaukite šiukšliadėžę. Tam, kad maisto likučiai ar dėmės pernelyg neįsisenėtų, stenkitės kartą per savaitę talpą švariai išplauti.
  • Rinkitės kvapnius šiukšlių maišus. Tai – dar vienas puikus būdas išvengti nemalonaus aromato ir užtikrinti higieną.

Investuoti į kokybišką ir poreikius atitinkančią šiukšlinę – tikrai verta. Be šios priemonės neįmanoma įsivaizduoti savo kasdienybės tiek namuose, tiek biure ar viešose erdvėse. Tinkamai pasirinktos šiukšliadėžės leis palaikyti švarą ir higieną, o galbūt net taps erdvės dekoro akcentu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist