Vilniaus rinka

„Telia“ Saltoniškėse darbuotojams įrengė biurą lauke

Po karantino sugrįžtančius darbuotojus bendrovė „Telia“ pasitinka pirmuoju biuru lauke. Prie centrinės būstinės, po stogu lauke visai vasarai įrengta 20 laikinų darbo vietų su stalais ir dar 10 vietų norintiems dirbti ant sėdmaišių. Kaip ir pačiame biure, taip ir lauke, darbo vietos yra lanksčios, taigi jomis gali naudotis bet kurio padalinio darbuotojai.

„Tokią naują realybę padiktavo karantinas – žmonės įprato dirbti iš namų ir anaiptol ne visi veržiasi grįžti į biurą. Juk dirbant nuotoliniu būdu nebūtina sėdėti tarp keturių sienų, darbo vietą dažnas įsirengia balkone ar terasoje. Tam, kad biure jaustųsi kaip namuose, nusprendėme pasiūlyti savo darbuotojams alternatyvą – papildomas darbo vietas erdviame lauko kiemelyje greta centrinio biuro. Šią idėją ir jos įgyvendinimą galima vadinti vienu iš teigiamų karantino padarinių“, – sako „Telia“ Verslo užtikrinimo ir transformacijos vadovas Vytautas Bučinskas.

„Telia“ vasaros biuras oficialiai atidarytas antradienį, o pirmadienį jį teigiamai įvertino Valstybinė darbo inspekcija. Jos atstovės Ritos Zubkevičiūtės žiniomis, iki šiol įmonės į inspekciją dėl kompiuterizuotų darbo vietų įrengimo lauke dar nebuvo kreipusios.

 

„Manome, kad vasarą, po karantino į biurus grįžtant darbuotojams, panašių į „Telia“ idėjų lauke įrengiant laikinus ofisus ar darbo vietas tikrai gali atsirasti. Svarbiausi dalykai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra tinkami biuro baldai ir reguliarus darbuotojų poilsis“, – sako Valstybinės darbo inspekcijos vyr. darbo inspektorė R. Zubkevičiūtė.

Ji atkreipia dėmesį, kad nuolatinei kompiuterizuotai darbo vietai lauke keliamos tos pačios sąlygos, kaip ir viduje – reikia pasirūpinti ne tik tinkamais baldais, bet ir įgyvendinti apšvietimo, triukšmo lygio bei kitus darbuotojų saugos ir sveikatos užtikrinimo reikalavimus. Tačiau jei vasaros lauko biuruose darbuotojai praleis iki 2 valandų per dieną, reikalavimai tokioms papildomoms darbo vietoms yra paprastesni. „Įmonės pačios gali įsirengti laikinius lauko biurus, kuriuose darbuotojai jaustųsi saugiai ir patogiai“, – sako Valstybinės darbo inspekcijos atstovė.

„Telia“ centriniame biure įprastai dirba per 1,2 tūkst. žmonių. Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo gegužės pabaigos dalis „Telia“ darbuotojų jau grįžo į įprastas darbo vietas. Trečiadienį, kai Lietuvoje oficialiai bus nutrauktas karantinas, „Telia“ į biurus pakvies ir likusius darbuotojus, tiesa, jie galės patys rinktis, eiti į biurą ar dirbti nuotoliniu būdu.

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button