Augantis verslo ir viešojo sektoriaus IT paslaugų vartojimas diktuoja naujas sąlygas rinkos žaidėjams. Atliepdama klientų poreikius, „Telia“ investavo 2 mln. eurų, išplėsdama ir modernizuodama Vilniuje, Parko g. esantį duomenų centrą „S2“. „Tier III“ reikalavimus atitinkantis atnaujintas duomenų centras pasižymi aukščiausiu patikimumo lygiu ir itin efektyviomis technologijomis.

„Pandemija įmonėms atvėrė akis, kokią svarbą verslo veiklos tęstinumui turi kokybiškos IT paslaugos ir sprendimai. Vis daugiau Lietuvos įmonių – nuo nedidelių šeimos verslų, nusprendusių išbandyti prekybą internetu, iki vidutinių ir stambių bendrovių – užsako visas IT paslaugas iš vienų „Telia“ rankų, nuo ryšio, IT ūkio priežiūros iki svetainių talpinimo, debesijos ir duomenų centrų paslaugų. Todėl investuojame į savo duomenų centrų plėtrą, kad išlaikytume aukščiausią kokybę“, – sako D. Karpovič.

Galingas ir visiškai žalias

Naujos kartos „Telia“ duomenų centre „S2“ įrengta 80 serverių spintų, kurių bendra galia siekia 400 kW. Kaip ir kituose „Telia“ duomenų centruose, čia naudojama 100 proc. žalia elektros energija, taip pat įdiegta energiją tausojanti moderni aušinimo įranga, kuri buvo suprojektuota ir sukurta pagal specialų „Telia“ užsakymą, atsižvelgiant į regiono klimatines sąlygas. Aušinimas duomenų centre vyksta naudojant pažangią ir efektyviausią „Indirect freecooling“ su rotaciniu šilumokaičiu technologiją.

„Tęsiame prieš daugiau nei dešimtmetį pasirinktą strategiją ir savo duomenų centruose naudojame tik energiją taupančią aušinimo įrangą. Ši strategija pasiteisino: nuo 2009 metų, kai ji buvo įdiegta kituose dviejuose „Telia“ duomenų centruose, kasmet sutaupome apie 575 tonas CO2, tai atitinka maždaug 130 automobilių per metus išmetamų CO2 kiekį. Tačiau svarbiausia, kad ši įranga ne tik taupi, bet ir efektyvi bei patikima“, – pabrėžia D. Karpovič.

„S2“ suprojektuotas ir pastatytas pagal griežčiausius „Tier III“ reikalavimus, ypač didelį dėmesį skiriant apsaugai nuo stichinių nelaimių. Tai išpildyta pasirinkus papildomą apsaugos priemonę – „patalpos patalpoje“ koncepciją.

Duomenų centre įrengtas rezervuotas elektros energijos tiekimas, naudojantis du nepriklausomus įvadus iš miesto, 2N konfigūracijos nepertraukiamo maitinimo šaltinius ir pilną galios rezervaciją elektros generatoriais. Gaisro atvejui sumontuota automatinė gesinimo sistema dujomis, nekeliančiomis pavojaus įrangai, žmonėms ir aplinkai.

Išskirtinė sparta ir patikimumas

Naujasis duomenų centras, kaip ir kiti „Telia“ duomenų centrai, turi išskirtinai didelės spartos ryšio linijas (N x 100 Gb/s), kurios sujungtos tiesiogiai su bendrovės šakniniais mazgais. Taip klientams užtikrinama išskirtinė duomenų perdavimo sparta ir žemas vėlinimas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

„Didelė talpa ir duomenų perdavimo sparta aktuali ne tik Lietuvos, bet ir užsienyje veikiančioms bendrovėms, turinčioms klientų, darbuotojų ar partnerių mūsų regione. Be to, neskaičiuojame persiųstų gigabaitų srauto, o naujiems klientams apsaugai nuo DDoS atakų netaikysime įrengimo ir diegimo mokesčio, todėl įmonės mūsų paslaugomis gali naudotis neribodamos savęs ir visą dėmesį sutelkti į verslo efektyvumą“, – teigia „Telia“ verslo klientų vadovas.

Jis priduria, kad „Telia“ turi tiek sertifikuotų, tiek nesertifikuotų „Tier III“ duomenų centrų, tačiau visų jų patikimumas yra vienodas, kadangi tai priklauso ne tik nuo pastatų ir juose esančios įrangos, bet visų pirma nuo žmonių, aptarnavimo – jį garantuoja griežtos vidinės taisyklės ir procesai. Todėl „Telia“ duomenų centrų paslaugų prieinamumas siekia 99,985 procento.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist