Vilniaus rinka

Teismas priėmė nagrinėti „Novaturo“ ieškinį su „GetJet Airlines“

Vilniaus apygardos teismas priėmė nagrinėti „Novaturo“ ieškinį su kompanija „GetJet Airlines“ dėl užsakomųjų skrydžių sutarties vykdymo.

Pasak „Novaturo“, bendrovė su „GetJet Airlines“ yra sudariusi užsakomųjų skrydžių sutartį, kurios pagrindu ji užsako, o „GetJet Airlines“ vykdo užsakomuosius skrydžius „Novaturo“ organizuojamų kelionių kryptimis

„Dėl 2020 metais visame pasaulyje susiklosčiusios pasaulinės COVID-19 pandemijos užsakomųjų skrydžių sutarties vykdymas yra paveiktas nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių, todėl sutartis yra vykdoma ne visa apimtimi“, – per „Nasdaq“ Vilniaus biržą išplatintame pranešime teigia „Novaturas“.

 

Pasak „Novaturo“, pandemija lėmė tai, kad tarp bendrovės ir „GetJet Airlines“ atsirado teisinis neaiškumas dėl sutartinių įsipareigojimų apimties vykdant užsakomųjų skrydžių sutartį.

„Šiam neaiškumui išspręsti bendrovė inicijavo teisminį ginčą, kuriame prašoma konstatuoti, jog užsakomųjų skrydžių sutartis negalėjo būti įvykdyta visa apimtimi dėl nenugalimos jėgos aplinkybių. (…) Bendrovė taip pat prašo teismo išspręsti tarp sutarties šalių susiklosčiusį teisinį neapibrėžtumą dėl užsakomųjų skrydžių sutarties vykdymo ateityje ir sutartį pakeisti taip, kad jos sąlygos atitiktų iš esmės pasikeitusias sutarties vykdymo aplinkybes, sumažinant numatytų skrydžių apimtis“, – nurodo „Novaturas“.

Konstatavus, kad užsakomųjų skrydžių sutartis visa apimtimi negalėjo būti vykdoma dėl nenugalimos jėgos aplinkybių, „Novaturas“ tikisi išvengti galimų sutarties netesybų mokėjimo, kurias „GetJet Airlines“ gali apskaičiuoti.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button